“Dünya” Konan ve Göçen Bir Kervansaraydır…

Bilmem gördünüz mü? 20’li YAŞLAR akımı, Sosyal Medya hesapları üzerinden başlatıldı ve müthiş bir hızla herkesleri sarıp sarmaladı bu trend, çünkü yaşınız biraz ilerilemiş ise, Sizin yirmi yaşınızdaki halinizi ve şimdiki büyük değişimi ortaya koyuyor bu fotoğraflar.

Yüzlerde TATLI bir tebessüm oluşuyor elbette, büyük “değişimler” karşısında ve gözler faltaşı gibi oluyor haliyle fotoğrafları izlerken, tanıdıklarımızın inanılmaz değişimlerine! Kocaman senelerin lime lime etmeden önceki o güzelim yüzlerin gencecik, fidan gibi duruşları mest ediyor insanı. Ve “Allah Allah” çektiriyor tabii, ellerden kayıp giden o umut dolu simaların ŞİMDİKİ halleri.

Değerli Okurlarım, bu Dünya Dergahı kime kaldı ki, bizlere kalsın? Amaç Yaradana “iyi insan” hasletlerimizle varmak ise; neden kalplerimiz onca ACIYI barındırır ve biz gün geçtikçe yavaş yavaş ölürüz?…Ve öldürürüz sevdiklerimizi beraberimizde.

Kalplerimize şu notu düşelim mi; HAYAT HESAPLA DEĞİL, NASİPLE YAŞANIR”…

Evet , bütün isteklerimizin gerçekleşmesi ümidiyle her gün içimizde arzular uyanır, savaşırız, boğuşuruz ve mücadelemizde en nihayet küçük küçük mutluluklar düşer avuçlarımıza…Ancak üç günlük Dünya ömrümüzde, geriye şöyle bir baktığımızda, ANILARDAN başka hiçbirşeyin kalmadığı ve rüyalar gibi yok olduğunu görürüz…

Ne mutlu SEVGİ dolu yüreklere , ne mutlu ışıl ışıl parlayan gözlere ve ne mutlu “dün” gelen ve “yarın” gidecek olan o huzur dolu kalplere…Neden mi?…Çünkü insan ölür ancak zikri ile İNSANLLIĞI bâki kalır, sevgili okurlar. Nede olsa bu Cihan, bir HAN değil mi?

📷palet_resim