Arsuz’da eğitime katkı amaçlı gece:

Arsuz’da eğitime katkı amaçlı gece:

2 Mozaik Tablosuna 30.000 Tl

Arsuz’da faaliyet gösteren Gökpınar Zeytindalı Derneği girişiminde, iş dünyası ile turizm dünyasının iki güzide kuruluşu, ATSİAD ve ARİAD Başkanları, Mithat Ceritbinmez ile Adnan Ağır ile her iki kurumun yöneticilerinin eşleriyle katıldıkları “eğitime katkı amaçlı” gecede, 2 mozaik tablosu açık arttırmalı şekilde 30.000 TL’ye satıldı.

Gecede, iki mozaik tablosu için yarışa girenler, artırma sırasında sürekli fiyat yükselterek rakamın 30.000 TL’ye yükselmesini sağlarken, geceye katılan İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, eğitime katkı sunan kişi ve kurumlara plaketlerini yöneticilerle birlikte verdi.

Gecede, Hacı Bayram Veli Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı son sınıf öğrencisi Sevilay Gökpınar, Hatay yöresine ait uzun hava ve türküleriyle herkesi kendine hayran bırakırken, engelli çocuklar tarafından yapıldığı öğrenilen Türk Bayrağı ve Hatay Portresi mozaik tablolarının İş İnsanı Sancar Mansuroğlu ve Avukat Fuat Çıkan tarafından satın alındığı bildirildi. -Mehmet Durmaz-