Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Yayın Tarihi: 10 Temmuz 2024 00:00
Güncelleme: 10 Temmuz 2024 00:13

İLAN T.C. İSKENDERUN 3. AİLE MAHKEMESİNDEN


İLAN

T.C. İSKENDERUN 3. AİLE MAHKEMESİNDEN

ESAS NO : 2023/832 Esas

DAVALI : NAİF DİKMEN(ADRESİ MEÇHUL)

Davacı tarafından aleyhinize açılan Boşanma (Evlilik Birliğinin Temelinden Sarsılması Nedeni İle Boşanma (Çekişmeli)) dava dilekçesinde;

Davacı CANSU DİKMEN ile Davalı NAİF DİKMEN aleyhine açılan Boşanma davasının dava dilekçesinde; Davalı ile 25/08/2018 tarihinde evlendiklerini, evliliklerinden 04/05/2021 tarihli bir çocuklarının dünyaya geldiğini, davalıdan şiddet gördüğünü, davalının babalık ve kocalık görevini yerine getirmediğini, meşru işlerle uğraştığını, telefon görüşmelerinde kendisini sürekli olarak tehdit ettiğini, nafaka talebinin olduğunu, konteyner kentte yaşadığını, çocuğunun velayetinin kendisinde kalmasını istediğini ve boşanmalarına karar verilmesine ilişkin dava açılmıştır.

Mahkememizce dava dilekçesinde belirtilen adresinize dava dilekçesini tebliğ etmek amacı ile davetiye çıkarılmış olup, adresinizden ayrıldığınız gerekçesiyle tebligat yapılamamıştır. Adres araştırmasından da bir netice alınamadığından dava dilekçesinin ilanen tebliğine karar verilmiştir. 6100 sayılı HMK 122 ve 127.ve 129 maddeleri gereğince, dava dilekçesinin tebliğinden itibaren iki hafta içerisinde cevap dilekçesini sunmanız, HMK.116,117. maddeleri gereğince varsa ilk itirazlarınızı cevap dilekçesinde ileri sürmeniz, HMK. 128. maddesi gereğince bu süre içerinde cevap dilekçesini sunmadığınız taktirde davacının dava dilekçesinde ileri sürdüğü vakıaların tamamını inkar etmiş ve HMK.131 maddesi gereğince ilk itirazları ileri sürme hakkını kaybetmiş sayılacağınızve ayrıca iş bu ilanen tebliğin ilan tarihinden itibaren yedi gün sonra yapılmış sayılacağı hususu dava dilekçesi tebliği yerine geçerli olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

Bu sayfa "https://antakyagazetesi.com" internet sitesi üzerinden yazdırılmıştır.
Yazdırılan URL: https://antakyagazetesi.com/bikilan/392400
Tarih: 17-07-24 13:08:42
Paylaş: Yazdır: