Bu Maçın Rövanşı Var

Hatayspor, PTT 1. Lig’e yükselme Play-Off ilk maçında kendi evinde Kastamonuspor’a 1-0 yenilgi ile boyun eğdi. Unutmamalı, bu maçın rövanşı var…

Bordo-Beyazlılar, bu maçta galibiyeti hak edecek bir oyun sergileyemedi. Ancak yenilgiyi de hak etmedi.

Oyuna ürkek başlayan Hatayspor’un tempoyu yükseltme çabalarını, rakibin sıkça sakatlanma numaralarıyla önleme anlayışının tuttuğu maçın ilk yarısında her iki takım da pozisyon üretmekte zorlandı. Hatayspor’un kilit isimlerini yakın markaja alıp dersine iyi çalıştığı gözlenen, defansta tek top ve sağlam oynama anlayışı ile kaza golüne bile mahal vermek istemeyen Kastamonuspor, golsüz geçen ilk yarıda istediğini alarak soyunma odasına girdi. Konuk ekip, pozisyon üretmekte zorlanan, üzerine gelmeyen, ataklarında çoğalamayan Hatayspor karşısında ikinci yarıya daha cesur ve atak başladı.

Nitekim gol de geldi. Henüz 48.dakikada, taç atışında, rakip futbolcu topu ceza sahasında alıyor, düzeltiyor, dönüyor ve vuruyor, gol oluyor… Bu aşamada müdahale edeni yok. Parkta gezer gibi, ellerini kollarını sallaya sallaya golünü atan bu futbolcuyu rahatsız edenin olmaması, doğrusu “Ligin en iyi defansı” diyebileceğimiz Hatayspor geri dörtlüsüne yakışmadı.

Futbol hata oyunudur, olabilir. Ancak bundan sonra oyunda hakimiyeti ele alıp rakibi bunaltamazsanız, gol bulmanız tesadüflere kalır. Hatayspor, bu maçta hiçbir ikinci yarı maçı kadar kısır pozisyon sıkıntısı çekmedi. Kanatlar çalışmadı. Taha ile sonradan giren Tuncay etkisizdi. Forvet arkası Mithat ile Yılmaz gibi isimler de günlerinde değildi.

Dolayısıyla, gol atabilmek ancak tesadüflere kalmıştı. O da olmayınca, Hatayspor evinde 1-0 yenilgi aldı.
Bu skor, Play-Off’un belirleyicisi değil, hele ki dünyanın sonu hiç değil. Bordo-Beyazlılar, derslerine çok daha iyi çalışıp, rakiplerine rövanşta güçlerini ve üstünlüklerini kabul ettirebilirler. Daha koca bir 90 dakika var. Rakip Hatay’da atar da, Hatayspor Kastamonu’da neden atamasın?

Kastamonu, Hatayspor’dan iyi değil. Ancak daha iyi hazırlanmışlar ve işi ciddiye almışlar. İkinci yarıda ligin tozunu attıran Hatayspor, rövanşta Kastamonuspor önüne “Ben bu maçı 1-0 değil, 2-0, hatta 3-0 kazanabilirim” mantığı içinde çıkmalı. Futbolculardaki inanç ve azim bunu sağlayabilir.

8 Mayıs Pazartesi günkü maç, hataların telafisinin mümkün olmayacağı, en stresli, en zorlu 90 dakika olacak. İkinci yarıda inancın zaferi, azmin zaferi, çalışmanın ürünü ile tüm rakiplerine üstünlüğünü kabul ettiren, içeride ve dışarıda büyük-küçük dinlemeden tüm rakiplerine üstünlüğünü kabul ettiren Hatayspor onbiri rövanşta da bunu tekrarlayabilir.

İkinci yarıda adeta tarih yazan Hatayspor futbolcuları, bu başarının daha da anlam kazanması ve taçlanması için Kastamonu’ya evinde futbol dersi vermeli. Verebilecek güçte de…

Nasıl mı?

Daha fazla çalışarak, daha fazla mücadele ederek, sahada savaşarak, sizden daha iyi olmayan Kastamonuspor’u yenebilir ve PTT 1. Lig yolunda 2.tura adınızı yazdırabilirsiniz.

Bu, inanmakla olur. İnanç da zaferi getirir. İnanmak, unutulmamalıdır ki başarının yoludur, yarısıdır. Hatayspor futbolcularının yüreğindeki Bordo-Beyaz sevgisi ve Hataysphor sevdası sahaya yansıdıkça, yolları açık olacak. PTT 1. Lig yolunda 2.tura yükselmek işte o zaman daha kolaylaşacak.

Haydi Hatayspor…
“Biz bitti demedikçe Play-Off mücadelesi bitmez” deyin ve gerçekleştirin.

(Visited 1 times, 1 visits today)