Durgun Nehirin Dibi İNCİ’DİR

“Tövbe Kökünü, İstiğfar Yaprağı ile Kalp Havanında, Tevhid Tokmağı ile döv.İnsaf Eleğinden geçir…Muhabbet Balı ile Aşk Ateşinde pişir.Kanaat Parmağı ile sabah akşam ye” diyen YUNUS EMRE’ye selâm olsun.

Değerli okurlar Mevlâna’da(Mesnevi si bütün dünyada bilinir) “gel,gel,gel” derken; sonsuz sevgiyi, sonsuz hoşgörüyü ve sonsuz tevazu ile insanları kalp dergâhına çağırmakta idi.

Günümüzde kaçımız arkadaşımızın gözünün içine bakarak, gerçekten doğruları bütün samimiyetimizle konuşabiliyoruz? Kaçımız en yakın dostumuzu, sebepsiz yere ve çıkar beklemeden aramaktayız? Ve kaçımız rahatsızlanan yakınımızın yüzünde güller açmak için bir çiçekle evini ziyarete gidiyoruz?…

Bunu ben yapmazssam sende yapmazssın! Bizler yapmazssak sizlerde yapmazssınız! Böylece toplumsal yaşantımızda büyük bir KAOS döngüsü oluşarak “yalnızlık” pandemisi başgöstermektedir.Beyinsel rahatsızlık çözümü en zor olan rahatsızlıktır.Aklı ve temiz vicdanı kullanarak atılan her adım ise stresi ve dolayısı ile mutsuzluğunuzu defedecektir. “Beni Kimse Anlamıyor” diye yakınırken SİZ başkalarını ne derece anlamış ve yardımcı olmuşsunuz diye aynayı önce kendinize çevirmelisiniz. Empati içimizde evrenseldir…Duru nehirin dibi İNCİLERLE doludur.Hadi hep birlikte; özümüzdeki güzellikler olan SEVGİ, KANAATKÂRLIK,YARDIMLAŞMA,HOŞGÖRÜ ve ADALETİ keşfedip, huzur ve mutluluğa bir adım daha yaklaşalım.