Gökhan Zan’ın ayrılması kayıp

Hataysor Genel Koordinatörü, aynı zamanda Hatay BŞB Başkanı Lütfü Savaş’ın Futbol Danışmanı olan milli futbolcu Gökhan Zan’ın bordo-beyazlı camiadan sürpriz kopuşu haftanın spordaki olumsuz gelişmesi oldu.

Formasını yıllarca giydiği Hatayspor’a en kötü dönemde, iki sezon önce takımın ligde kalabilme adına mücadele ettiği dönemde Bayram Toysal ile birlikte, değil elini taşın altına, adeta bedenini, kafasını, kariyerini ortaya koyarak sorumluluk alan Gökhan Zan’ın ayrılma mesajının satır aralarında bazı mesajlar yok değil.

Genel Koordinatör olarak üslendiği sorumluluğun gereği yerine getirilmediği, yetki alanına girildiği, kendisine danışılmadan kararlar alındığı anlaşılan Gökhan Zan’ın kopması, kim ne derse desin Hatayspor için büyük kayıp.

Olağan kongre sürecine giren Hatayspor’da Gökhan Zan’ın marka isim olarak bordo-beyazlı kulübe neler kazandırdıklarını sıralamaya gerek yok. Bilen zaten biliyor.

Ancak Gökhan Zan’ın değeri, yeni sezonda en kritik dönemlerde, en zor dönemde karşılaşılması muhtemel güçlükler sırasında belki daha iyi anlaşılabilecek.

“Hatayspor, kendi bünyesinden çıkan iki değeri, Bayram Toysal ile Gökhan Zan’ın kıymetlerini bilemedi” denilse çok abartı olmaz.

Evet, geçen sezon en zor dönemde elini taşın altına koyan, formasını giydiği eski takımına omuz veren, emek veren, canla başla çalışan Bayram Toysal harcandı. Bu sezon da, yine bağrından çıkan Gökhan Zan gibi bir değer aynı akıbete uğradı.

Nedenleri ne olursa olsun, Hatayspor, bu önemli, değerli, bilgili iki isimden yararlanmayı sürdürebilmeliydi.

Bu iki isim bir başka takımda olsaydı, Milli futbolcuya layık şekilde görkemli karşılanır, yıldızlar gibi de aynı şekilde uğurlanırdı.

Ancak, her ikisi Antakyalı olunca, Türk Futbolunun bu iki yıldızı Antakya’ya geldiklerinde “Bayram geldi… Gökhan geldi…” Ya da “Bayram gitti… Gökhan gitti…” şeklinde muamele görürler.
Bu da; Antakyalı (!) olma şanssızlığı olsa gerek…

(Visited 1 times, 1 visits today)