Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HBB-AB işbirliği ile 31 m² kalıcı konutlar yapılacak

Hatay Büyükşehir Belediyesi, 6 Şubat depremleri sonrası yıkımın en ağır olduğu Hatay’da hafif çelikten oluşan, içerisinde bazı temel eşyaların da yer alacağı kalıcı sosyal konutların yapım sürecini Avrupa Birliği ile birlikte başlattı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi, 6

Yer tahsisinin Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanacağı 31 metrekarelik yaklaşık 300 kalıcı konut, depremden en çok etkilenen yaşlılar, engelliler, ağır kronik hastalara ve dezavantajlı bireylere hibe edilmesi planlandı.
Büyükşehir Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “ 6 Şubat depremleri sonrası ilimizin barınma ve yaşam alanları ihtiyacını karşılamak üzere Belediyemiz ve Avrupa Birliği ortaklığı çerçevesinde kalıcı konut yapılmasına yönelik protokol imzaladık. Yer tahsisinin belediyemiz tarafından yapılacağı, hafif çelikten oluşan, içerisinde bazı temel eşyaların da yer alacağı kalıcı sosyal konutlarımızın yapım sürecini Avrupa Birliği ile birlikte başlattık. Yaşlılar, engelliler, ağır kronik hastalar ile afetten en çok etkilenen dezavantajlı gruplardan seçilecek ailelerimizin yerleştirileceği konutlarımızın yapımına en kısa sürede başlayacağız. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.” – Adil Yeşildağ-