Kalbine Ayna Tut

“Ve Dayak Yediği İçin, KADIN Evini Terkeder”..  Bu örnek size yabancı geldi mi? Buna ya siz tanık olmuşsunuzdur yada muhakkak duymuşsunuzdur.

Değerli Okuyucular bu mevzuu üzerinde ne kadar durursak, inanın İNSAN olmanın erdemine o kadar yaklaşmış oluruz. Sözlerin hükmünü kaybettiği günümüzde, TOPLUMSAL YARA olarak kanayan bu konu için ne kadar konuşsak azdır. Cahil kesimin şiddeti desteklediğini artık çoğumuz bilmekteyiz. Bunun yanı sıra kültürel açıdan statü sahibi bazı insanlarında, şiddete meyil gösterdiklerini değişik medya kuruluşlarından öğrenmekteyiz. Ataerkil toplumların KADINI meta gibi kullanabildiğini ve ikinci sınıf varlık olarak nitelendirebildiği pek çoğumuzun malumudur. Anaerkil toplumlarda ise şiddet mağduru insan göremezsiniz. Örnek olarak müslüman ÇERKEZlerde KADIN, adeta doğanın sembolü ve Yaradanın lütfu olarak görülür ona görede değer görür…

Asırlar önce Hz Ali(a.s) şöyle demiştir: “Kadını küçümseme saygı duy Çünkü o beni,seni dünyaya getiren hem de cennete ulaşmak için varolan kutsal bir geçittir”…Aynayı kalbinize tutun. Orada vicdanınızı, hakiki İNSAN benliğinizi illaki göreceksiniz! Ve gördüğünüzde şiddete sessiz kalamayacaksınız.