Korku

Hayata sıkı sıkıya bağlanmamızı sağlayan bu güçlü duygu,aynı zamanda sevinç ve üzüntülerimizinde köprüsü niteliğindedir.

Korku, “ölümün” anımsanmasını tetikleyen bir his olduğundan, “yaşamı” parmaklarımız arasından kayıp gidiyormuş gibi bir endişeye sürükler. “Çoğumuzun her an telaşlı, korkulu ve yarış halinde olmamızın ve hayatı muaazzam bir acil durummuş gibi yaşamamızın başlıca nedeni ” daha sevecen ve sakin” hedeflerimize ulaşamayacağımız KORKUSUDUR” diyor Dr.Richard Carlson Relax.

Pek çoğumuz, enerjimizin hemen hepsini “ufak” şeyleri dert edinerek geçiririz.Böylece yaşamımızın güzelliğini ve mucizevi büyüsünü tümüyle ıskalarız…Rahat ve ılımlı olabilmek BAŞARIYI, düşünülenin aksine size getirecektir.Çünkü isteklerimize pranga vuran korku duygusu,yenilmiştir.

Evimin balkonunda otururken, “çılgın zaman” dediğim günümüzün keşmekeşine bakıp hayıflanırım.“Varamayacağım, yetişemeyeceğim,ulaşamayacağım gibi kaygıları yüzlerde KİTAP gibi okuyabilirsiniz. Değerli Okurlar; varılır, yetişilir ve ulaşılır! Yeter ki korku ve endişe yerine  “olumlu, iyimser ve pozitif” duygularımız ile düşüncelerimizi kontrol etmeyi tercih edebilelim… Kontrol edilebilir duygularımızı frenlemek ve iyisiyle takas edebilmek bizim elimizdedir yeter ki TERCİH edelim.Çünkü şu “dünya dergâhında hiçbirimiz kalıcı” değiliz. Başarmak yada zaferlere ulaşmak, sonu ölümlü bir cihan için “sevdiklerimiz ve sevenlerimize” veremediğimiz zamandan yada doğanın sunduğu nimetlerden daha önemli değildir.

Mutlu iseniz, başarı sizi motive eder çünkü. Mutluluğa varan basamak ise SİZSİNİZ…