“Ölmeye yatmak…!”

Bu yazdıklarımı belki biraz abartılı bulacaksınız…

Belki de gereksiz evham ya da kuruntu diyeceksiniz…

Bizim Fatih biraz korkmuş galiba” da diyebilirsiniz…

Ama önce bir okuyun…

Tarih 15 Mayıs 2023…Sandıklar açılmış Cumhurbaşkanı Erdoğan bir kez daha seçilmiş…Parlamentoda AKP-MHP-BBP ittifakı yeniden çoğunluğu ele geçirmiş…

Öylesine bir sanrı yaratalım….

Erdoğan AKP genel merkezinin balkonundan yaptığı açıklamada; “Benim milletim (sadece kendisine oy verenlere sesleniyor) artık bu ülkenin gerçek sahibi. Hilafet istesin hilafeti bile getireceğinden kimsenin kuşkusu olmasın (Adnan Menderes’i hatırlayın).Başkanlık sistemini daha da güçlendireceğiz. Gerekirse meclisi bile kapatırız. Anayasa Mahkemesi başta olmak bir çok kurum ülkeye yük haline gelmiştir. Bunlar olmadan da yolumuza devam ederiz”.

Erdoğan’ın zaferinin hemen ardından ilk açıklama AB’den geldi. AB yetkilileri Türkiye’nin AB üyeliği talebinin tamamen sonlandırıldığını, Avrupa Parlamentosundan çıkarılma kararının oylanacağını açıkladı. NATO genel sekreteri Stoltenberg Yunanistan’ın çağrısı üzerine NATO’nun “Türkiye’nin üyelikten çıkarılması konusunu görüşmek üzere” acilen toplantıya çağrıldığını açıkladı.

AB ülkeleri Türkiye ile vize muafiyetlerinin hepsini kaldırdığını artık Türkiye’den hiçbir biçimde sığınmacı kabul etmeyeceklerini, Türkiye’den gelecek turistlere kotalar getirildiğini açıkladı.

Avrupa İnsan hakları Mahkemesi AİHM; kararlarının uygulanmadığını gerekçe göstererek Türkiye’nin AİHM üyeliğinden çıkarılması için bir çalışma başlattı.

Dünya Demokrasi Endeksinde 105. Sırada Hibrit demokrasi olarak adlandırılan Türkiye “totaliter rejimler” sınıfına sokularak 150. Sıraya geriledi.

Türkiye’nin AB ve Amerika’dan stratejik ve teknolojik ithalat kalemleri yasaklandı. Türkiye’ye uluslararası silah satışında yasaklar başladı.

Batı Türkiye’de “Modern Taliban” biçiminde bir şeriat yapılanmasına başlandığını ilan etti. Bu iddiaları yalanlayan Türkiye’deki hükümet; “Sadece artık şeri kuralların geçerli olacağı yeni bir döneme geçiyoruz” açıklaması yaptı.

ABD ve AB Yunanistan’ı olağanüstü silahlandırdı. Türkiye ABD ve AB için yakın tehdit ilan edildi.

Türkiye; Yunanistan’la çatışmaya girdi…

Ülkede çıkan zorunlu başörtüsü yasasından dolayı sokaklar hareketlendi…

Peki bunlar olur mu diyeceksiniz. Ben de inşallah olmaz diyeceğim…Ama bu seçimler o kadar önemli ki bu tür olma ihtimali zayıf olan senaryolar bile gündemde.

Türk halkı bu seçimlerde geleceğini ve bu coğrafyada var olup olmayacağını oylayacak…

Gerisi fasa fiso…