Radikal Kararlar Alınmalı

EL KAABI Hatayspor’da miadını doldurdu, satılsın, parasıyla da 3 kaliteli isim alınsın.

Hatayspor Yönetimi ve Başkan LÜTFÜ SAVAŞ’taki sessizliğin sonucu acı olabilir. Ara transferde bitime 5 gün kala, kadrosu yetersiz olan Hatayspor’da sessizlik sürüyor. Ligde kalma ümitleri gittikçe azalan Bordo-Beyazlı ekibin acilen 3 kaliteli transfer yapması şart.

Hatay’da il yöneticileri, iş insanları, iktidar yanlısı siyasetçilerin sırt çevirdiği Hatayspor’u Hatay BŞB ile Başkan Lütfü Savaş ve küçük bir kesimin sahiplenmesi yetmiyor. Gidişat kötü.

Gaziantep FK maçı öncesi yaptığım çağrı ve uyarıları, son kez Kasımpaşa maçı öncesi yineliyorum…

Temenni etmemekle birlikte, Kasımpaşa maçında da tablonun çok farklı olmayacağını tahmin etmekteyim. Bordo-Beyazlı ekibin, Giresun önünde 5-1 galip gelen rakibi önünde işi çok çok zor. Hatayspor için defans ya da forvet söylemiyorum, sadece orta sahaya 3 kaliteli isim transfer edilmediği takdirde, sezon sonunda istenmeyen yerde olması güçlü olasılık. Kimse, şapkadan tavşan çıkartmaya kalkışmasın.

Bu kadrosuyla, Hatayspor ligde kalamaz, düşmeye aday takımların başında gelir…

“Paramız yok”, “Kent, kulübe sırtını dönmüş”, “Bizi engellediler” türü gerekçeler kabul edilemez. Satın El Kaabi’yi! Elde edilecek gelirle 3 iyi isim alabilirsiniz. Bordo-Beyazlı ekipteki zafiyet ne kaleci ne defans ne de forvette! Salt orta sahada!

Burada, Ruben Ribeiro klasında 3 kişi alındığı takdirde hem Ruben Ribeiro daha verimli olacak hem defans ile forvet arası bağlantı daha iyi kurulacak hem de rakipler, üstünlük sağladıkları orta sahada istedikleri gibi top çeviremeyecek ve atak yapamayacak. Bunun için orta sahaya yaratıcı, ayağına top yakışan, bilekleri güçlü 3 ya da 2 kişi alınmalı, hatta Kasımpaşa maçında bile oynatmalı.

Hatayspor, kendisi gibi ligde kalma mücadelesi veren ekiplerden Gaziantep’e feci yenildi. İki gün sonra Kasımpaşa maçı var. Bu maçta da kazara kötü sonuç alındığı takdirde, 2 maçta kayıp puan 12 olur ki, bu noktadan sonra takımı kurtarmak çok çok güçleşir. Bunun için de acilen yaratıcı, oyunu okuyabilen ve yönlendirebilen 3 kaliteli isim alınmalı.

Yönetim, bu parayı bulmalı, bulmak zorunda. Eğer bulunamıyorsa da tek çözüm, eğer El Kaabi’nin satışı ile ilgili anlaşma koşulları devam ediyorsa, acilen satılmalı ve elde edilecek 1,5 Milyon Dolar ile 500’er Bin Dolardan 3 kaliteli isim alınmalı.

Fenerbahçe, bu sezon 44 Milyon Euro’yu sadece bonservis parası olarak öderken, Hatayspor, 100 Bin Dolara Alman 2. Ligi’nden futbolcu alıyor. Onursal Başkan Lütfü Savaş da taraftarların yüreğine su serpme edasıyla, övünerek birlikte fotoğraf çektiriyor. Bu olay, sadece taraftardaki anlık gazı alır, o kadar!

Aynı ligdeki iki takım arasındaki farkı görebiliyor musunuz?

Özetle, ara transferde bitime 5 gün kaldı. Transferde son dakikaya kadar bir şey yapılmayıp, “Transfer” adı altında takıma yaralı olacağı tartışmalı isimler alınırsa da söylenecek tek şey, GEÇMİŞ OLA!