Sevgi, sevgi ile ödenir

Yaşlı bir adam tanırdım.Kaşları çatık, kırış kırış dudakları hiç gülmemişçesine büküktü…”Beni kimse sevmedi” diye diye bu dünyadan göç etti o adam.

İnsanlar yoksulluğun verdiği acıyı, sevdiklerinin ve sevenlerinin manevi desteği ile kaldırma gücüne sahiptir.Ancak “kimsesizlik” , zengin ve fakir ayırımı gözetmeksizin kalplerde derin yaralar oluşturmaktadır. Sokakta dilenenlere bile gıpta ile bakabilecek insanlar vardır. Açlık bulunan bir dilim ekmekle bastırılabilir ama sevgisizliğin İNSANI götüreceği boyut, hiçliktir. Ve HİÇ olmak, yaşamamışlıkla eş değerdir.

“HEP beraber” olmak katlanmayı kolaylaştırır.Zorluğu aşmada yardımcı ve bir o kadarda sabır sınavımızda dayanağımız olan bir GÜÇTÜR…

Evrenle bütünleşen insan; İlim ve Sanat ile gizem dolu DÜNYALARI bile tekrar tekrar keşfederek, esas gâyenin sadece nefes almaktan ibaret olmadığını rahatlıkla çözümleyebilir. Sosyal medyada gerektiğinden fazla harcanan ZAMAN büyük kayıptır.İşyeri sahibi insanlar için gerekli olan internet ortamı( tanıtım, reklam vs), çoğu insanın doğasında varolan “özel yeteneğini” ise kemirmektedir. Sınırlı insan ömrü saygı, sevgi ve adalet temelleri üzerine inşaa edilmişken bunları görmezden gelerek hayatı idame ettirmek, şuursuzluk ve sonu hüsranla bitecek bir “son” ile noktalanabilmektedir.

Sultan Süleyman misali, bu cihanda yedi düvel bizim olsa yanıbaşımızda İNSAN yoksa, gönül fakirliğinden ölmeye mahkumuz. Çünkü SEVGİ sevgi ile ödenir, ötesi yoktur.