TEŞEKKÜRLER REYHANLISPOR

17 Aralık Cumartesi günü Reyhanlı açısından çok hareketli bir gün oldu. İl içi ve il dışından gelen binlerce kişi Halep’teki katliamı protesto amacıyla Reyhanlı ilçesinde toplanırken, Cilvegözü sınırına doğru yürüyüş gerçekleştirildi.
Reyhanlı ilçesindeki bu atmosferin biraz ötesinde, aynı gün öğleden sonra, Reyhanlıspor ile Armutluspor genç takımları maçı vardı.
Armutluspor kafilesi, ilçeye girişte bir sürprizle karşılaştı. Karşılarında, Reyhanlıspor’un centilmen beyefendi -Başkanı Ali Bayır, kafileyi karşıladı ve güvenlik güçleriyle birlikte Armutluspor kafilesinin Reyhanlı Stadı’na ulaşmasına eşlik etti.
Armutluspor kafilesindeki tedirginlik, insanlık sevgisinin sonucu olarak güvene dönüştü. Reyhanlıspor ile Armutluspor, Reyhanlı Stadı’nda dostça ve centilmence bir maç oynadı. Sonucu ne olursa olsun, binlerce protestocunun geçtiği çevre yolu üzerindeki Reyhanlı Stadı’nda, kentimizin iki güzide ekibi dostça bir maç oynadı.
Tebrikler Reyhanlıspor Kulübü Başkanı Ali Bayır ve yönetimine, bravo Reyhanlıspor futbolcularına ve taraftarlarına, teşekkürler Reyhanlı Polisine.
Sporda olduğu gibi, bu güzelliklere her alanda ihtiyacımız var. Reyhanlıspor yöneticilerinin, futbolcularının ve taraftarının bu güzelliği, centilmenliği, insanlık sevgisi, diğer kurumlara, kişilere, esasen hepimize örnek.
Bu kadar yorumdan sonra, isterseniz, önemli olmasa da maçın sonucunu da verelim… Armutluspor, rakibini; Barış’ın (2), Cihan ve Sedat’ın golleriyle 4-2 yendi.
Armutluspor gençleri, tedirgin gittikleri Reyhanlı’dan şen döndü.
Bu arada, Armutluspor adına yayınlanan teşekkür mesajında da şöyle denildi:
“12.2016 Günü, Reyhanlı’da oynadığımız müsabakada, maçtan önce, Reyhanlı’daki gösterilerden dolayı bizi şehir girişinde karşılayıp sahaya güvenli bir şekilde götüren, müsabaka boyunca futbolcularıyla iletişim içinde olup müsabakanın güzel bir şekilde geçmesini sağlayan, maçtan sonra çocuklarıma yemek ikram eden Reyhanlı Kulüp Başkanı Ali Bayırlı ve Yönetim Kurulu’na, Kulübümüz Armutluspor adına teşekkür ederiz.”