1 Büyükşehir, 2 üniversite işbirliği ile:

1 Büyükşehir, 2 üniversite işbirliği ile:

İyilik harekatı

Hatay Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Teknik Üniversitesi ve Mustafa Kemal Üniversitesi öğrencilerinin işbirliği ile geçtiğimiz hafta içinde kent merkezinde ‘İYİLİK HAREKATI’ adı altında, Sevgi Evleri’nde koruma altındaki kimsesiz çocuklara yönelik önemli bir etkinlik gerçekleştirildi.
Mustafa Kemal Üniversitesi Toplum Gönüllüleri Topluluğu (TOG) ve İstanbul Teknik Üniversitesi Gönüllülük Kulübü birliğiyle ‘İYİLİK HAREKATI’ başlatan gençlere HBB’den de destek geldi. Üniversite gençleri, başlatılan ‘İYİLİK HAREKATI’
çerçevesinde; Sevgi Evleri’nde koruma altındaki çocukları topluma kazandırmayı, el becerilerini geliştirmeyi, onlara rol model olmayı ve ”Koruyucu Ailelik Farkındalığı” yaratmayı amaçladıkları bir etkinlik düzenledi. Nar Harekatı adı altında gerçekleştirilen etkinliğin Hatay Projesi kapsamında, çocuklarla hak temelli bir çalışma eğitimi yapılmasına katkı sağlayan Büyükşehir Belediyesi, bu eğitimde, çocuklarla iletişim becerilerinin geliştirilmesi adına çalışmalar gerçekleştiren üniversite öğrencileriyle birlikte hareket etti. Hatay Büyükşehir Belediyesi, etkinliğin düzenlendiği Sevgi Evleri’nde çocukların keyifli zaman geçirebilmeleri adına malzeme temin edilmesini sağladı. Üniversite öğrencilerinin çocuklarla beraber el kuklaları yapıp sosis balonlarla oyunlar oynanması amacıyla Büyükşehir Şehir Tiyatrosu ekipmanlarının kullanıldığı gösteriyle beraber çocuklara yeni danslar öğretilerek, beraberce doyasıya ve eğlenceli bir zaman geçirildi.

Sevgi Evleri’ndeki etkinlikle eş zamanlı olarak, Antakya Saray Caddesi’nde “Koruyucu Ailelik Farkındalık Standı” açılmasına da katkı sağlayan Hatay Büyükşehir Belediyesi, açılan stant ile Antakya’daki vatandaşların ‘koruyucu aile’ ve ‘evlat edinme’ gibi konularda köprü görevini üstlendi.
MKÜ Toplum Gönüllüleri Topluluğu tarafından standı ziyaret eden vatandaşların bilgilendirmesi sağlanarak, farkındalık yaratılan bir etkinliğe imza atıldı. -Gökay Gökdemir-

(Visited 1 times, 1 visits today)