1 Kg Kokaini Tonaj Buldu

1 Kg Kokaini Tonaj Buldu

Antakya-Narlıca’da bir evde uyuşturucu arayan Jandarma Narkotik ekipleri, bir şey bulamadı. Ancak eğitimli köpek TONAJ’ın ısrarı üzerine evin bahçesi kazılınca, toprağa gömülü 2 kg METAMFETAMİN ile 1 kg KOKAİN ortaya çıkarıldı.

Hatay İl Jandarma Komutanlığı bünyesindeki Narkotik ekipleri, önceki gün, Antakya’ya bağlı Narlıca Mahallesi’nde bir eve uyuşturucu için baskın yaptı. Jandarma, evin her köşesini didik didik etse de bir şey bulamadı. Ekipler tam evden ayrılacağı sırada, eğitimli köpek Tonaj, ısrarlı evin bahçesini işaret etti. Bunun üzerine Jandarma Narkotik ekipleri, Tonaj’ın işaret ettiği bahçede toprağı kazdı, ortaya çıkan tablo herkesi şaşırttı. Tonaj’ın işaret ettiği yerde, toprağa gömülü vaziyette 2 kg metamfetamin ile 1 kg kokain ele geçirildi.

Hatay İl Jandarma Komutanlığı / Antakya İlçe Jandarma Komutanlığı ile KOM Şube Müdürlüğü tarafından Narlıca Mahallesi’nde 25 Ocak Çarşamba günü müşterek düzenlenen operasyonda, H.D. isimli şahsın ikametine ait bahçede 2 kg metamfetamin ile 1 kg kokain yanı sıra 3275 TL (suç geliri olduğu değerlendirilen) para da ele geçirildi.

Jandarma Narkotik ekipleri, olayla ilgili olarak ev sahibi olan şüpheli H.D.’yi gözaltına aldı ve adli tahkikata başladı.

-Cemil Yıldız-