Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

1 Mayıs’ta Basın Emekçilerinin Can Güvenliği İçin Çağrı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir açıklama yaparak, etkinlikleri takip edecek basın emekçilerinin çalışma ve can güvenliğinin sağlanmasını talep etti.
Açıklamada, 1 Mayıs’ın tüm dünyada kutlanan evrensel bir bayram olduğu vurgulanarak, Türkiye’de ise her zaman engellerle karşılaşan bir gün olduğu belirtildi. Cemiyet, bugünü sadece emek bayramı olarak değil, aynı zamanda basın ve düşünceyi ifade özgürlüğünün önündeki engellerin kalktığı bir gün olarak kutlamak istediklerini ifade etti.
Haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkının demokrasinin temel unsurlarından biri olduğu vurgulanarak, basın emekçisi meslektaşların çalışmalarının engellenmeden, can güvenliklerinin sağlanmasının büyük önem taşıdığı belirtildi.
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde bir ilk yaşanmasını umduklarını ifade eden Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, gazetecilerin görevlerini tamamlamaları konusunda İçişleri Bakanlığı ve İstanbul Valiliği’nden gerekli hassasiyetin gösterilmesini beklediklerini dile getirdi.
Açıklamanın sonunda, tüm emekçilerin ve gazetecilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladıkları belirtildi. – Adil Yeşildağ-