1.tur’un ilk 5’ine ödül

1.tur’un ilk 5’ine ödül

Özel Antakya Kültür Lisesi ve Antakya A.L. ortak etkinliği bilgi yarışması…

Özel Antakya Kültür Temel Lisesi ile Antakya Anadolu Lisesi tarafından organize edilen ve bu yıl 4.sü yapılacak Hatay geneli liseli gençlerarası Türk Edebiyatı Bilgi Yarışması’nda birinci tur geride kaldı. Bu yıl, Özel Antakya Kültür Temel Lisesi ile Antakya Anadolu Lisesi’nin işbirliği ile 13 Mayıs 2017 günü gerçekleşecek olan yarışmanın ilk turuna başvuru yapan öğrencilere toplam 100 soru soruldu.
Sınav, geçtiğimiz hafta sonunda Antakya Anadolu Lisesi’nde gerçekleşti. Saat 11:00 de başlayıp 12:30’da sona eren Edebiyat Yarışması’nın 1.turunda, Özel Antakya Kültür Temel Lisesi ile Antakya Anadolu Lisesi’nin öğretmenleri görev yaptı.
Özel Antakya Kültür Temel Lisesi kurucusu Ali Girişken ve Antakya Anadolu Lisesi Müdürü Abdusselam Bayrakçıoğlu, 4.Hatay geneli liseli gençlerarası Türk Edebiyatı Bilgi Yarışması’nın 1.turunu organize eden Edebiyat Öğretmenleri Kadir Soydan, Mine Girişken ve Gülsen Gülbin Alakay ve Dilber Güneş’e teşekkür ederek, katılım gösteren tüm öğrencilere başarı dilediler.
Ali Girişken, başarı gösteren ilk beş öğrencinin 13 Mayıs’ta Kültür Merkezi’nde Yazar Kahraman Tazeoğlu’nun katılımıyla gerçekleşecek olan Edebiyat Yarışması’nın finalinde yarışacaklarının altını çizerken, organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen Özel Antakya Kültür Temel Lisesi ile Antakya Anadolu Lisesi’nin çok kıymetli öğretmenleri ve idarecilerine teşekkür etti. Çoktan seçmeli sınavın ilk 5 sıralamasına giren öğrenciler ile okulları şöyle sıralanıyor:
1.Meryem Andıç – Nihal Turgut Anlar Anadolu Lisesi
2.Merve Ülkü Demirtaş – Necmı Asfuroglu Anadolu Lisesi
3.Yaren Kılıç – Özel Antakya Kültür Temel Lisesi Olacak
4.Eda Karaca – Nihal Turgut Anlar Anadolu Lisesi
5.Kübra Kaplan – Karlısu Sosyal Bilimler Anadolu Lisesi -Mehmet Özgün-

(Visited 3 times, 1 visits today)