100 Yıllık Ağaçlar Başka Adrese

100 Yıllık Ağaçlar Başka Adrese

Antakya PTT’si önündeki ağaçlar, devrilme riski nedeniyle bugün sökülerek başka yerlere ekilecek. Atatürk Caddesi, bu çalışma kapsamında trafiğe tek yönlü olarak kapatılacak.

Antakya Köprübaşı PTT Merkez Şubesi bahçesindeki yıllanmış ağaçların devrilme riski nedeniyle, taşınmaları söz konusu. Bugün sabah erken saatlerde, Tarım Orman Müdürlüğü uzmanları PTT önüne gelerek, bahçedeki ağaçları yerinden sökecek ve ekilmek üzere başka yerlere götürecek. PTT önündeki ağaçlarla ilgili söküm ve taşınma işlemi, bu sabah erken saatte, 05.00’da başlayacak ve muhtemelen 07.00 civarında işlemler tamamlanmış olacak.

Bugünkü taşınma nedeniyle, Atatürk Caddesi’nin Vali Ürgen Alanı’ndan köprübaşına yönelik tek yönlü kısmında motor ve yaya trafiği, belirtilen 2 saatlik sürede tamamen duracak.

Bugünkü bu  işlemle ilgili şu duyuru yapıldı:

“Antakya PTT Müdürlüğü bahçesinde tehlike arz eden ağaçlar, devrilme riski sebebiyle taşınacaktır. Bu kapsamda, Cumartesi günü 05:00-07:00 saatleri arasında, Vali Ürgen Alanı’ndan Hatay Büyükşehir Belediyesi istikametine doğru, tek yönlü olarak araç ve yaya trafiğine kapatılacaktır.” Haber/Cemil Yıldız – Foto/ Beyda Tatlışeker)