11 yaşındaki başarılı kız öğrencinin karne notu 96,7.

11 yaşındaki başarılı kız öğrencinin karne notu 96,7.

Babası cezaevinde, annesi ise maaşıyla ancak ev kirasını ödeyebiliyor. İdeali pilot olmak.  İstediği para-pul değil;

KİTAP… KİTAP… KİTAP…

Defne ilçesi Turunçlu Mahallesi’nde oturan 11 yaşlarındaki kız öğrenci, sömestr tatili öncesinde derslerine çalışmak için “Soru Bankası” ya da  “Kaynak Kitap”, diğer bir deyimle, kitap istiyor.

Ali Nurlu’nun başkanı olduğu Toplum Gönüllüleri Derneği’ne hitaben küçük kız öğrencinin ders niteliğindeki mesajı şöyle:

“Ali Amca merhaba. Ben Turunçlu’da oturuyorum. Babam cezaevinde. Çok uzun bir zaman çıkmayacak. Ben okulumda çok başarılıyım. 5. Sınıf öğrencisiyim. Karne notum açıklandı. Not ortalamam 96.7. Benim sizden ricam şu ki, kaynak kitap alamıyorum. Annemin durumu hiç yok. Kirayı ödemekte bile zorlanıyoruz. Ben, yemek ya da kahvaltı istemiyorum. Aç kalmaya da razıyım. Sadece, 5. sınıfın tüm derslerini içeren soru bankası veya kaynak bir kitap istiyorum. Tablet de olursa süper olur. İnternet aracılığıyla tüm araştırmalarımı daha güzel yapabilirim. Pilot olmak istiyorum. Hedefim bu. İngilizcemi internetten geliştirebilirim, ama kitaplarım olmadan yaşayamam. Geceleri bile onlarla uyuyorum. Lütfen bana yardımcı olur musun Ali Amca…”

-Cemil Yıldız-