Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

150 Korucu yemin etti, göreve başladı …

Dörtyol Jandarma Tabur Komutanlığında

Dörtyol Jandarma Tabur Komutanlığında düzenlenen törenle 150 güvenlik Korucusu yemin etti. Düzenlenen yemin törenine Hatay Valisi Erdal Ata’nın yanı sıra, Kaymakam Murat Bulacak, Hatay MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İskenderun Sahil Güvenlik Komutanı Yb. Çağın Taşkın, İskenderun, Payas ve Erzin İlçe kaymakamlar, Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, güvenlik korucuları ve aileleri katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören, 150 güvenlik korucusunun yemin etmesi ile devam etti.
Törende bir konuşma yapan Hatay Valisi Erdal Ata, 15 günlük eğitimlerini tamamlayan güvenlik korucularının yemin töreninde bulunmaktan il valisi olarak son derece mutlu olduğunu ifade etti ve “Bugün burada 150 güvenlik korucumuz, aldıkları iki haftalık eğitimin ardından silah ve bayrak üzerinde yemin edecekler, vatanımızın birliği ve bütünlüğünü korumak için hiç durmadan çalışan jandarmamızla birlikte görev yürüteceklerdir” dedi.
Yemin eden Güvenlik Korucularına seslenen Vali Ata “Askerlik, inancımız ve kültürümüzde çok önemli yeri olan onurlu bir hizmettir. Biliyorum ki, siz de edeceğiniz yemine sadık bir şekilde kahraman askerlerimize destek olacak, size verilen görevleri yerine getirecek, gerekirse vatan ve bayrak uğruna canlarınızı vereceksiniz. Bu vesileyle, geçmişten günümüze kadar kutsal vatan toprağını, üzerinde dalgalanan şanlı bayrağımızı ve gölgesinde huzur bulan yüce Türk milletini korumak için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi bir kere daha rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Bugün göreve başlayacak güvenlik korucularımızı ve ailelerini tebrik ediyor; yeminlerinin kendilerine, ailelerine, vatana ve millete hayırlı olmasını diliyor, hepinize saygılar sunuyorum’’ dedi.
İl Jandarma Komutanı J. Alb. Uğur Ertekin ise yaptığı konuşmada, “Genç silah arkadaşlarım, hürriyet ve bağımsızlığımızın, toprak bütünlüğümüzün, laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin inançlı, kararlı bir savunucusu ve her an göreve hazır olarak birlik ve beraberlik ruhu içinde yeminize bağlı kalıp emniyet ve asayişi sağlayacak ve her türlü şer odaklarına karşı mücadele edeceksiniz. Atatürkçü düşünce sistemi ışığında, tüm aşırı akım ve politik düşüncelerin dışında, kanun talimat ve hiyerarşik nizama bağlı, karşılıklı sevgi ve güvene dayanan bir disiplin ruhu ile işbirliği içinde çalışarak yurdumuza hizmet edeceksiniz’’ dedi.
Tören Güvenli Korucuları adına bir güvenlik korucusu tarafından yapılan konuşmanın ardından, İl Jandarma Komutanlığınca Koruculara ve ailelerine yapılan ikramlar ile sona erdi.
Mehmet ÖZGÜN