Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kısa kısa haberler

Suriye’den kaçan 5 DEAŞ’lı

Suriye’den kaçan 5 DEAŞ’lı kadın terörist,
Reyhanlı’da polise teslim oldu
Terör örgütü YPG/ PKK’nın kontrolündeki Suriye’nin Hol Kampı’ndan kaçan DEAŞ üyesi 5 kadın, ilimiz sınırından ülkemize giriş yaptı ve Reyhanlı Emniyeti’ne bağlı güvenlik güçlerine teslim oldu.
Alınan bilgiye göre, terör örgütü YPG/PKK’nın Suriye’nin kuzeydoğusunda işgal ettiği Haseke ilinde yer alan Hol Kampı’ndan kaçan terör örgütü DEAŞ mensubu Türk vatandaşı 5 kadın, ilimiz Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı’na gelerek güvenlik güçlerine teslim oldu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığ’ınca, silahlı terör örgütüne üye olma suçundan arandığı tespit edilen S.S., F.S., S.S., N.Ü. ve S.Y. isimli DEAŞ’lılar, Reyhanlı Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şubesi ekiplerince sınır kapısında gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemleri tamamlanan DEAŞ’lı 5 kadın, adliyeye sevk edildi.

Rus Füzesi Reyhanlı yakınına düştü
Ölü, Yaralı Yok…
Rusya’nın, denizden İdlib’e fırlattığı tahmin edilen füzelerden biri, Reyhanlı ilçesinin hemen karşısındaki Harem Köyü’ne düştü. Patlama, Reyhanlı’da da şiddetli şekilde hissedildi. Olay, ülkemiz sınırına yakın bir bölgede gerçekleşti.

Sağlıkta Şiddet
CHP tarafından hazırlanan, hekimler ve sağlık personeline yönelik şiddetle ilgili politika notunda, “Sağlık çalışanlarına karşı işlenen suçlar, kamu sağlığına karşı işlenen suç kapsamına alınacaktır” ifadeleri kullanıldı.

4 Okul Kantini Kiralanacak
İhaleler Bugün
Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçe sınırlarındaki 4 okul kantinini ihale yöntemiyle kiralıyor. Kiralama ihalesi, 23 Aralık Pazartesi günü (bugün) farklı saatlerde yapılıyor. Edinilen bilgiye göre, 23 Aralık Pazartesi günü saat 09.30’da başlayıp, 10.00, 11.00 ve 11.30 saatlerinde ayrı ayrı pazarlık usulü teklifle ihale edileceği ve kiralanacağı belirtilen okulların kantinleri ile ilgili bilgiler şöyle:
-ANTAKYA-Şehit Nizam Akdeniz İlkokulu Kantini. Okulda 454 öğrenci bulunuyor. Yıllık bedeli 12.000 TL.
-ANTAKYA-M.Akif Ersoy İlkokulu Kantini. 357 öğrencili okul. Yıllık bedeli 11.000 TL.
-ANTAKYA-Kisecik İlkokulu. 306 öğrencili okulda kantinin yıllık bedeli 1500 TL.
-ANTAKYA-Abdi İpekçi Ortaokulu. 681 öğrencili okulda kantinin yıllık bedeli 18.000 TL.

THY’de unutulanlar
Türk Hava Yolları, bazı yolcuların cep telefonlarına gönderilen mesajlarda, çeşitli sosyal medya kanalları ve internet sitelerinde, kendilerini THY uçaklarında unutulan eşyaların satışını gerçekleştiriyor gibi gösterenlere karşı uyarıda bulundu. “Yolcularımızın bu tip ilanlara itibar etmemeleri önemle rica olunur!”

Esnaf uyarısı:
Merdiven altı için!
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Yoğun bir alışveriş trafiği olacağı için merdiven altı, sağlıksız ve ucuz yiyeceklerin satışı arttı. Vatandaşlarımız güvenilir alışveriş için güvendiği esnafı tercih etmeli” dedi.

Talih kuşu
Milli Piyango İdaresi’nin, 80 milyon liralık yılbaşı özel çekilişinde biletlerin tümünün satılması halinde, vatandaşın yanı sıra devlete de 227 milyon 729 bin 942 lira kazandıracak.

1 Ocak’ta
Madeni atık yağları kapsayan ve 1 Ocak’ta yürürlüğe girecek olan “Atık Yağların Yönetimi Yönetmeliği” ile beraber, motor yağı değişimi yapılan işletmelere belge şartı getirildi.

A.Ü.’de vize sınav sonuçları açıklandı
Anadolu Üniversitesi, 14-15 Aralık 2019 tarihlerinde yapılan Açıköğretim Fakültesi 2019-2020 güz dönemi vize sınavları sonuçlarının açıklandığını bildirdi Anadolu Üniversitesi resmi sayfasından yayımlanan duyuru şöyle:
“Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2019-2020 Güz Dönemi Ara Sınav Sonuçları açıklandı. Sonuçları görmek için internet sitesine girerek, ‘Sınav Sonuçları’ butonuna tıklamanız gerekmektedir.”

Düzenleme iptal
TBMM Genel Kurulu’nda, Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinde yer alan “güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması hükümlerinin yeniden düzenlenmesine ilişkin” maddeler metinden çıkarıldı.

Tır Taşımacılığı
Tır Sözleşmesi’nde yapılan değişiklik uyarınca, Tır Karnesi takibat sürecinde kefil kuruluşa, eşyanın yurt dışı edildiğinin veya varış gümrük idaresine boşaltıldığının ispatı için verilen süre 3 aydan 1 aya düşürüldü.

KOBİ’lere müjde
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Cevahir Uzkurt, “Gelecek yıl, yaklaşık 2 milyar liranın üzerinde bir kaynağı KOBİ’lerin projelerine aktaracağız” dedi.