Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

1884 Özbek Türk Olacak

Kimyeci, Ovakentli’lerle bir araya

Kimyeci, Ovakentli’lerle bir araya geldi, müjdeyi verdi…

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Ovakent Mahallesi’ni ziyaret ederek, mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Ziyarette, Başkan Kimyeci’ye AK Parti Antakya İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan, Belediye Başkan Yardımcıları, Daire Müdürleri, Ovakent Mahalle Muhtarı, mahalle temsilcileri ve mahalle sakinleri eşlik etti.
Ovakent Mahallesi sakinlerinin vatandaşlık konusunda yaşadıkları sıkıntının çözüme kavuştuğu müjdesini veren Başkan Kimyeci’nin açıklamaları özetle şöyle:
“Ovakent Mahallesi sakinlerinin temel bir sıkıntısı vardı. Özellikle ikamet konusunda… Sayın Cumhurbaşkanımızın bilgisi dahilinde, Sayın İçişleri Bakanımızın onayıyla, şu anda Özbek kökenli olan, ancak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni vatan kabul eden ve bu vatan topraklarında Türkiye’nin bir ferdi olmayı kalbine nakşeden, bu arzusunu dile getiren 1884 kardeşimiz artık Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olacak. Hayırlı ve mübarek olsun. Bizlere bu sevinci yaşatan çok değerli Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın İçişleri Bakanımıza, değerli Milletvekillerimize, teşkilatımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum.”
Toplantıda, Ovakent Mahallesi sakinlerinin, vatandaşlık konusunda yaşadıkları sıkıntının çözüme kavuşturulması için gösterdiği ilgi ve destekten dolayı Başkan Kimyeci’ye teşekkür ettikleri kaydedildi. Ovakent Mahalle Muhtarı Bereket Kurt ve mahalle sakinleri, daha sonra Başkan Kimyeci’ye yöresel kıyafet hediye ettiler. Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, ziyaretin ardından, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Alpaslan’la beraber Ovakent Mahallesi Spor Kulübü’nü ziyaret ederek, güreş antrenmanı yapan sporcularla bir araya geldi. -Cemil Yıldız-