Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

19 Maddelik Kararlar Çıktı

Hatayspor Genel Sekreteri Rahmi

Hatayspor Genel Sekreteri Rahmi Vardı’nın taraftar temsilcileriyle görüşmesi sıradan bir olay değil:

Hatayspor Genel Sekreteri Rahmi Vardı, hafta içinde, Hatayspor taraftar gruplarının temsilcileriyle bir araya geldi. Hafta içinde gerçekleşen toplantıya katılım yüksek olurken, alınan kararlar da Bordo-Beyazlı Kulübün yararına, esasen alınması, uygulanması gereken kararlar şeklinde değer buldu.
İşte alınan o 19 maddelik kararlar dizisi:
1.Dünyada eşine az rastlanır şekilde, belki de Türkiye’de ilk kez bir Süper Lig takımı, taraftar grupları ile bir toplantı yaparak, taraflarının yanında olan bir yönetim ve takımı için birlik ve berberlik içerisinde hareket etmek için işbirliği ve güç birliği yapan taraftar tablosu çizmiştir.
2.Hatay’ın 15 ilçesinde taraftar temsilcileri belirlenerek, gerek Hatayspor için yapılacak etkinlikler ve gerekse taraftar örgütlenmeleri için yapılacak faaliyetlerde görev alacaklardır.
3.Taraftarın, maç günü 15 ilçeden stada ulaşımını sağlamak üzere, Hatayspor Yönetimi, tüm ilçelere ihtiyaç mukabilinde araç tahsis edecek ve ilçelerdeki taraftarın bu araçlarla stada ulaşımı da taraftar ilçe temsilcileri tarafından organize edilecektir.
4. Belirli aralıklarla ilçelerden gelen talebe göre her ilçeye passolig mobil aracı gönderilerek, ilçelerdeki taraftarlarımızın en kolay şekilde passolig kartlarını almaları sağlanacak ve yine 15 ilçedeki taraftar temsilcileri gözetiminde, kontrolünde, gerekli duyuru, bilgilendirme ve rehberlik işlemleri yapılacaktır.
5. Ayrıca İskenderun ilçesinde de bir Hataystore Mağazası açılması için daha önce başlatılan çalışmalara devam edilecektir.
6. Hatayspor Yönetimi tarafından alınan karar gereği, başta Şehit ve Gazi yakınları olmak üzere, maçı ailesiyle birlikte izlemek için gelen taraftara yüzde 25 bilet indirimi yapılacaktır.
7. Bazı tribünlerdeki bilet fiyat-larının yüksek olması, maçlara gelen taraftarın azalmasına neden olduğu için, taraftar grupları tarafından yeniden bilet fiyatlarında bir güncelleme talep edilmiş olup, bu husus ayrıca Hatayspor Yönetim Kurulu tarafından değerlendirilecektir.
8. Takım üzerinde olumlu motivasyon etkisi oluşturmak amacıyla, bilhassa kale arkası tribünlerinin bilet satışı teşvik edilerek, taraftarın gücünden daha çok faydalanmayı amaçlıyoruz.
9. 15 ilçeden stada gelecek olan taraftara, ilçe temsilcileri aracılığı ile taraftar el bayrağı dağıtılarak, taraftarın bir şölen havasında stada gelmesi sağlanacak, takım ve taraftar üzerinde olumlu motivasyon etkisi oluşturulacaktır.
10. Taraftar grupları tarafından belirli kriterleri karşılamak kaydıyla, toplu kombine bilet fiyatlarında indirim talebinden bulunuldu.
11. Statta taraftar gruplarının adeta simgesi olan amigolarımızın taraftarlarımızı daha iyi organize etmesini sağlamak amacıyla, güvenli bir şekilde her tribüne yeteri kadar amigo parkuru yapılması talep edildi.
12. Hatayspor için yapılacak olan yeni tesisler hakkında, ilgili taraftar gruplarına bilgilendirme yapıldı.
13. Toplantının başında yaşadıkları sorunları dile getiren tarafların, toplantı sonunda talepleri ve çözüm önerileri yeniden dinlenerek, taleplerin karşılanması noktasında atılacak adımlar ele alındı.
14. Maç esnasında tribünlerde olduğu gibi, çağımızın en etkili kitlesel iletişim ağı olan sosyal medya üzerinden de yapılacak ortak çalışmalarla taraftarın örgütlenmesi sağlanarak, Hatayspor’umuzun yanında olduğumuzu ülke gündemine taşıyarak göstereceğiz.
15. Hatayspor Yönetim Kurulu üyemiz Genel Sekreter Rahmi Vardı öncülüğünde, TFF 1. Lig şampiyonluk kupasının, ilçelerde, belirli aralıklarla taraftarla buluşması sağlanacak.
16. Pandemi nedeniyle takımın şampiyonluğunu doyasıya yaşayamayan taraftarın isteğini yerine getirmek üzere, TFF 1. Lig şampiyonluk kupamız, bundan sonraki ilk iç saha maçımızda stadımıza getirilerek bir özlem daha bu şekilde bitirilecek.
17. Belirli aralıklarla farklı ilçelerde de kulüp-taraftar buluşması toplantılarının yapılmasına devam edilecek.
18. Gerek tribünde olan ve gerekse sosyal medya üzerinde taraftar örgütlenmesinde büyük emekler veren ve çalışmalar yapan taraftar gruplarını ve temsilcilerini Hatayspor adına ağırlayan Sayın Rahmi Vardı’ya göstermiş olduğu ilgi ve nezaketinden dolayı ve yine bu toplantıya katılım sağlayarak Hatayspor’un menfaatleri doğrultusunda çok değerli katkılar sunan tüm taraftar gruplarına canı gönülden teşekkür ederiz.
19. Aslolan Hatayspor’dur, gerisi teferruat bile değildir.
-Cemil Yıldız-