2 Gaspçıdan 1’i Yakalandı

2 Gaspçıdan 1’i Yakalandı
Reyhanlı’da, gece saatlerinde bir petrol istasyonu marketini silahla soyan 2 kişi, 2 polisi yaraladıktan sonra kaçtı. Polis, iz sürdü ve 1 kişiyi yakaladı. Sanık, 12 ayrı suçtan aranıyor, hapis cezası da var.

Reyhanlı’da, gece saatlerinde bir petrol istasyonunun marketi soyuldu. Silahla, yüzleri maskeli halde markete giren soyguncuların 7100 TL parayı alıp kaçtıkları bildirildi. Polisin “dur” ihtarına uymayan şüphelilerin, silahla 2 polis memurunu da yaraladığı da bildirildi. Olay gecesi, Polis iz sürdü ve 2 şüpheliden birini Kırıkhan Yeni Mahalle’de ele geçirerek gözaltına aldı. Yakalanan M.F. adlı sanığın silahla yağma, hırsızlık ve uyuşturucu kullanma gibi 12 ayı suçtan aranmakta olduğu, ayrıca hapis cezası bulunduğu ortaya çıktı.

Hatay Valiliği’nden, Reyhanlı’daki gasp olayı ile ilgili yapılan açıklama şöyle:

“Reyhanlı Cüdeyde Mahallesi’nde meydana gelen silahlı yağma olayının şüphelisi, 2 basit yaralama, 5 hırsızlık, 2 uyuşturucu kullanmak, silahla tehdit, suç eşyasını satın alma ve kamu malına zarar verme olmak üzere, 12 ayrı suçtan aranan ve toplam 2 yıl 10 ay kesinleşmiş hapis cezası olan M.F., ‘dur’ ikazına uymayarak, iki personelimizi yaralamıştır. Personellerimizin hayati tehlikesi bulunmamaktadır.

M.F.’nin olay yerinde terk ettiği araçta yapılan aramada, 2 adet ruhsatsız tabanca ele geçirilmiştir. Olayla ilgili olarak arama çalışmaları neticesinde, M.F., 10 Mayıs tarihinde, Kırıkhan Yeni Mahalle’de yakalanarak gözaltına alınmıştır.” -Cemil Yıldız-