2 Şehit Filmi Çekimi Hatay’da

2 Şehit Filmi Çekimi Hatay’da

Eren Bülbül ve Ast.Kd.Bçvs. Ferhat Gedik’in hayatlarını konu alan filmin çekim ekibi, Antakya’da, dün Vali Doğan ile görüştü.

11 Ağustos 2017’de Trabzon’da Şehit düşen Eren Bülbül ile Ast.Kd.Bçvs. Ferhat Gedik’in yaşamlarını konu alan filmin çekimlerinin bir bölümü ilimizde yapılıyor. Film çekim ekibi, dün öğleden sonra Vali Rahmi Doğan ile görüştü. Vali Doğan, iki Şehidimizin hayatlarını konu alan ve çekimlerinin bir bölümü ilimizde yapılacak olan ‘Kesişme; İyi ki Varsın Eren’ filminin yapımcıları Çağlar Ercan ve Ahu Karaca’yı makamında kabul etti.
2017 yılında terör örgütü PKK tarafından Trabzon’un Maçka ilçesinde Şehit edilen 15 yaşındaki Eren Bülbül ile Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in hayatlarını beyazperdeye taşıyacak olan Yapımcı Mustafa Uslu, Şehit Eren Bülbül ile Şehit Ferhat Gedik’in aileleriyle görüşerek, sinema filmi için gerekli izinleri çok önceden aldıklarını, çekimlerin sürdüğünü ve filmin bir bölümünün Hatay’da yapılacağını belirterek, “Şehit kardeşimiz Eren Bülbül ve kahraman Astsubayımız Ferhat Gedik’i bu filmle ölümsüzleştireceğiz. Onları, ebediyete kadar hatırlatacak, onlara yakışan bir film olacak. Gençlerimiz, onları hep hatırlayacak. İki kahraman, el ele cennete yürüdüler. Onları unutmadık, unutturmayacağız” dedi. -Cemil Yıldız-