2 spor sahası

2 spor sahası

HBB ve DEFNE Belediyesinden, Lise Öğrencilerine Mezuniyet Hediyesi 2 Spor Sahası

Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Defne Belediyesi, Yeşilpınar Mirioğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne, içinde 3 spor tesisi bulunan bir alan kazandırdı. Spor alanı açılışı 24 Mayıs Çarşamba günü gerçekleştirildi. Törene, Milletvekili Serkan Topal ve Başkan Savaş’ın yanı sıra Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, CHP Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Nihat Matkap, CHP Hatay eski Milletvekili Hasan Akgöl, Okul Müdürü Ahmet Cantaş, Okul Aile Birliği Başkanı Serap Mirioğlu, öğrenci velileri ve öğretmenleri katıldı.
-DESTEĞE TEŞEKKÜR-
Açılış konuşmasında, yapılan çalışma için emeği geçenlere teşekkür eden Okul Müdürü Ahmet Cantaş, “Bu okulun yapımında emeği geçen hayırseverlere bu güzel tesislerin okulumuza kazandırılmasına destek olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’a teşekkür ediyorum” dedi.
Benzer bir teşekkür, Okul Aile Birliği Başkanı Serap Mirioğlu’dan geldi. Mirioğlu, “İnsanlığa faydalı olmak öğrenmekle başlar. Bir ülkenin gelişmişlik düzeyi eğitimli insan sayısıyla ölçülür. Eğitim kalitesini yükseltmek, eğitim öğretim alanlarını arttırmak eğitim gönüllülerinin destekleriyle olacaktır. Okulumuza yeni bir futbol sahası ve basket sahası kazandıran Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’a teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.
-SADECE DERS OLMASIN-
Törende kısa bir konuşma yapan Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman ise şöyle konuştu:
“Bugün, bizim için güzel bir gün. Öğrencilerimizin kep atma töreni ve bu iki güzel tesisimizin açılışı var. Eğitim öğretim devam ederken, çocuklarımız sadece derslere boğulmasın, bunun yanında kendilerini sosyal ve sportif faaliyetlerle geliştirsinler istiyoruz. Ülkemizin geleceğinin gençler olduğunu, çocuklarımızın eğitimleri imkanları yüksek bilimsel ortamlarda eğitim görmelerini, ülkemizi emanet edeceğimiz gençler olmalarını istiyoruz. Bizlerin ve öğretmenlerin desteği yetmiyor. Siz velilerin öğrencilere gösterdiğiniz sevgi, ilgi ve destek her şeyden önce gelir. Bu kep atma töreni vesilesiyle öncelikle velilerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimizin şanslarının ve bahtlarının bizleri gururlandıracak düzeyde olmasını diliyorum. Hepinize saygılar sunuyorum.”
-TÜM İLÇELERDE-
“Bu lisenin yapımında emeği geçen Mirioğlu ailesine teşekkür ediyorum” diyen Milletvekili Serkan Topal ise şunları dile getirdi:
“Gittiğim tüm ilçelerde yaptıkları başarılı çalışmalardan ve eğitime verdiği desteklerden dolayı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a ve Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’a teşekkürlerimi sunuyorum.”
Hatay BŞB Başkanı Savaş da tüm ilçelerde hayata geçirdikleri hizmet noktasında yaptığı konuşmasında şu mesajı verdi:
“Bu güzel okulu açan Mirioğlu Ailesi’ne teşekkür ediyorum. Biz ve İlçe Belediyemiz; eğitim, kültür ve spor konularında çok hassasız. Çocuklarımızın ve gençlerimizin iyi yetişmesini istiyoruz. Gelecek nesillerimizin ruh ve bedensel sağlıklarının yerinde olmasını bizlerden sonra bu ülkeye sağlıklı bir şekilde sahip çıkmalarını istiyoruz. Hatay’ın tüm ilçelerinde eğitime katkı sağlamak amacıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Buraya gelerek bizleri onurlandıran velilerimize, öğretmenlerimize, protokolümüze ve bütün dostlarımıza teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın bundan sonraki eğitim aşamalarında başarılar diliyorum. Açılışımızın hayırlı olmasını temenni ediyor ve saygılarımı sunuyorum.”
Konuşmaların ardından Okul Müdürü Cantaş Başkan Savaş’a, Okul Aile Birliği Başkanı Serap Mirioğlu ise Başkan Yaman’a katkılarından dolayı plaket takdim etti. Milletvekili Topal, BŞB Başkanı Savaş, Defne Belediye Başkanı Yaman ve CHP İl Başkanı Güzelmansur, törenin ardından iki tesisin açılış kurdelesinin kesti ve basketbol ile futbol sahasını gezerek çocuklara okul ve spor hayatlarında başarılı bireyler olması yönünde temennilerde bulundu. -Cemil Yıldız-

(Visited 5 times, 1 visits today)