2 Uzman Doktor, liselilere konferans verdi:

2 Uzman Doktor, liselilere konferans verdi:

Koah ve Teknoloji Bağımlılığı…

İlimizin özel yataklı tedavi kurumlarından Defne Hastanesi’nde görevli, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz Uzmanı Dr. Orhan Altınöz’ün “Koah” ile Nöroloji Uzm. Dr. Serkan Yılmazer’in “Teknoloji ve Bağımlılığı” seminerleri Özel Doğu Koleji’nde gerçekleşti.
Okulun konferans salonunda gerçekleşen seminerlere, okul öğretmenleri ile öğrenciler katıldı. Slayt gösterileri ile desteklenen seminerde, hastaların büyük çoğunluğunda KOAH gelişmesinin nedeninin uzun süreli sigara içme kaynaklı olduğunu ifade eden Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz Uzmanı Dr. Orhan Altınöz, sigara içmenin zararlarını anlatarak, Koah hastalığının tanı ve tedavisi hakkında yaptığı bilgilendirmeler sonunda öğrenciler tarafından sorulan sorulara cevap verdi. Nöroloji Uzm. Dr. Serkan Yılmazer de yaptığı sunumunda, çağın sorunu olan teknoloji bağımlılığının bireyleri fiziksel ve ruhsal sağlık anlamında olumsuz etkilediğini ve akabinde de aile, okul, iş, sosyal hayatında problemlere yol açtığını, zamanla da bireylerde rahatsızlığa sebep olan bu durumun uzman doktorlar tarafından tedavi edilmesi gereken bir hastalık olduğunu belirtti. Nöroloji Uzm. Dr. Serkan Yılmazer, sunumunun sonunda kendisine yöneltilen soruları cevapladı.
Doğuş Koleji kurucusu Dr. Semir Abacı, sunumun sonunda, okullarında bilgilendirme yapan Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz uzmanı Dr. Orhan Altınöz’e ile Nöroloji Uzm. Dr. Serkan Yılmazer’e teşekkür ederek çiçek takdim etti. -Selvi Günay-