20 maddelik isteklerim var

20 maddelik isteklerim var

Defne Belediye Meclis üyesi Ahmet Bilgin, ilçenin büyük hizmetlere ihtiyacı olduğunu söyledi ve Savaş ile Güzel’e mesaj verdi…

Defne Belediye Meclisi üyesi Ahmet Bilgin, ilçenin yeni kurulması dolaysıyla çok büyük hizmetlere ihtiyaç duyduğunu kaydederek, bunların, yerel yönetimlerle çözümlenebileceğine dikkat çekti ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel’e, mesaj halinde 20 maddelik istekler paketi sıraladı.
Defne ilçesinin hak ettiği çağdaş kent kimliğine bürünmesini, halkın yıllardır özlemini duyduğu hizmetlere kavuşturulmasını isteyen Belediye Meclis üyesi Ahmet Bilgin, “Bu kente ve halkına karşı sorumluluğunuzu hayata geçirmeye, 3000 yıllık tarihine yakışan; yeşil, huzurlu ve çağdaş Defne’yi var etmek için tüm imkanların kullanılmasıdır. Söz ve söylemlerden çıkıp, icraatlarınızı gerçekleştirme zamanınız gelmiştir” dedi.
Defne Meclis üyesi Ahmet Bilgin, ilçesi ile ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile İlçe Belediye Başkanı İbrahim Güzel’e hitaben istekler paketini şu ana başlıklar halinde sıraladı:
*Arıtmanın ivedi ile taşınması, yerine kent park yapılması,
*Kültürel ve sosyal alanların yapılması,
*İlçemize, kültürümüze ve tarihimize yakışacak bir kaç yerel ve uluslararası festivallerin yapılması,
*İnsana yakışır, emeğe saygı çerçevesinde uygun modern semt pazarları kurulması,
*Defne’ye has bir yapı modeli geliştirilmesi,
*Devlet hastanesi yapılması,
*Harbiye’nin durumunun iyileştirilip, turizme ve insanlığa kazandırılması,
*Parkların ve çocuk oyun alanlarının yapılması,
*Engelli ve özel durumdaki insanlarımızın hareket alanını ve yaşantılarını kolaylaştıracak düzenlemeler ve alanlar yaratılması,
*Nehir kenarlarının ve özellikle Asi kenarlarının yeşillendirilmesi, yürüyüş ve bisiklet yolları yapılması,
*Derelerin, nehirlerin ıslahı ve doğaya uygun hale getirilip temiz suların akmasının sağlanması,
*Suyun insan hakkı olarak ve uygun tarifelerle her evde akmasının sağlanması,
*Ulaşımın insan hakkı olarak uygun hatların uygulanıp işletilmesi,
*Sanayi bölgesi kurulması,
*Defne Evlerinin her mahallede inşası,
*Mahallelere spor kompleksleri açılması,
*Üretim projeleri hayata geçirilmesi,
*İnanç yerlerinin hijyenik ve kullanıma uygun hale getirilmesi,
*Turizm alanları ve şehre has markalar kazandırılması…
Defne Belediye Meclisi üyesi Ahmet Bilgin, açıklamasının son bölümünde de şunları kaydetti:
“Yolları, çukurları, parkeyi, çöpü ve kanalizasyon işlerini hiç dillendirme gereği bile duymuyorum. Bunlar, en basit temel görevlerinizdir. Halkın kaygısız, mutlu ve huzurla yaşayacağı bir şehir için bu projelerin yapılması şarttır. Bunların hayata geçirilmesi zor değil. Karar almak ve çalışmalar yapmaya başlamakla olacak ve olması gereken projelerdir. Bunları yaptığınızı göreceğim günleri umut ile bekliyorum. Halk da, daha büyük bir umut ile bekliyor.
Hatay’ın tüm Milletvekilleri, HBB, Defne Belediyesi ve tüm Meclis üyelerinin bu projeler için güç birliği ve uyum içinde olmalarını bekliyorum. Bu, hepinizin görevi ve sorumluluğudur. Kimse, ‘bu bölge benim, o bölge senin’ ya da ‘bu iş benim alanımda, o iş senin alanında’ demesin. Böyle söylemlerle halkı oyalamamalarını temenni ediyorum ve diliyorum. Tarih ve halk, sizleri iyi anacak veya hiç bir şekilde affetmeyecektir.
Defne, Antakya gibi, Hatay’ın merkezi ve kalbinin yarısıdır. Hepimize ve medeniyetler şehrine yakışır bir kent yaratmak için, sevgi ve hoşgörü ile bismillah diyelim.” -Cemil Yıldız-