20 Noktanın 3’ü Hatay’da

20 Noktanın 3’ü Hatay’da

Türkiye genelinde 12 İl’de, toplam 20 yerleşim birimi karantinada.

Pozitif vakalar görülen, Kırıkhan’a bağlı Ceylanlı, Karamağara ve Yalangoz’da karantina uygulaması 20 Nisan’a kadar sürecek.

Türkiye genelinde 12 İl’de 20 yerleşim birimi koronavirüs nedeniyle karantinaya alınırken, 20 yerleşim biriminden 3’ü ilimiz Hatay’da bulunuyor.
Alınan bilgiye göre, yeni tip koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında; Ardahan, Çorum, Trabzon, Van, Gaziantep, Kastamonu, Bitlis, Manisa, Erzurum, Malatya, Gaziantep ve ilimiz Hatay’da olmak üzere, toplam 20 yerleşim birimi karantina altına alındı. İlimiz Kırıkhan ilçesinde, Hıfzıssıhha Kurul Kararı ile Ceylanlı, Karamağara, Yalangoz Mahalleleri 6 Nisan tarihinde karantinaya alındı. Belirtilen mahallelerde ikamet etmeyenlerin (kamu görevlileri ve kamu hizmeti yapanlar hariç) ilgili mahallelere girişlerine izin verilmiyor.
İlimiz Kırıkhan’a bağlı Karamağara ve Ceylanlı ile Yalangoz Mahallelerinde ikamet etmekte olan vatandaşların, mahallelerinden ayrılmalarına, doğum gibi acil haller dışında, sadece sağlık sebebiyle Aile Sağlığı Merkezlerindeki aile hekiminden ilgili birime sevk kağıdı almak suretiyle izin veriliyor.
Kırıkhan’da karantinaya alınan ve giriş-çıkışlara kapatılan Ceylanlı, Karamağara ve Yalangoz Mahallelerin girişinde Jandarma ekipleri kontrol noktası oluştururken, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Kırıkhan Belediyesi tarafından da dezenfekte çalışmaları yapıldı. -Cemil Yıldız-