2000 kişilik kumanya

2000 kişilik kumanya

ATT DER’den Zeytindalı Operasyonu’na destek

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki teknik sağlık personelinin oluşturduğu ve kısa adı ATT-DER olan Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği, “Hayat Kurtaran Ellerden Vatan Kurtaran Yüreklere” sloganıyla, İskenderun Kızılay Şubesi’ne, Zeytindalı Operasyonu’nda görev alan Mehmetçiğe dağıtılmak üzere 10 hisse adak kurbanı bağışladı.
Adak kurban bağışları, Reyhanlı sınırında; ATT DER, Kızılay Yöneticileri ve 112 çalışanları huzurunda dualar ile kesildi. Türk Kızılayı İskenderun Şubesi aşevinde hazırlanan 2000 kişilik kumanya, Kızılay görevlileri ile birlikte Reyhanlı’da bulunan Mehmetçiğe teslim edildi.
Kumanyaların tesliminde konuşan ATT DER Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Baltacı, Afrin Operasyonu’nda görev alan Mehmetçiğin muzaffer olması için dua ettiklerini, üyelerinin katkıları ile bir bütçe oluşturduklarını ve Kızılay’ın destekleri ile de bunu gerçekleştirdiklerini ifade etti.
-GÖREVE HAZIRIZ-
ATT DER Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Baltacı, son günlerde bazı sivil toplum kuruluşlarınca yapılan talihsiz açıklamalara inatla, sınır güvenliğimizi tehdit eden unsurlara karşı devletimizin vermiş olduğu terörle mücadelenin sonuna kadar ATT DER olarak destekçisi olduklarını ve ihtiyaç duyulması halinde tüm teşkilatları ile birlikte göreve hazır olduklarını ifade etti. Baltacı, sınırda 7/24 canla başla görev alan 112 ve UMKE ekiplerine de teşekkürlerini ifade etti, şehitlerimize Allah’tan rahmet ve yaralılarımıza şifa dileklerinde bulundu.
-MEHMETÇİĞE KUMANYA-
Adak kesimine ve kumanya dağıtımına katılan Kızılay İskenderun Şube Başkanı Ümit Günay ise, “Milletçe, Afrin Operasyonu’na katılan Mehmetçiğe dualar ediyor, onlara hizmet etmek isteği ve ATT DER’in talebiyle de bu salih niyetlerini gerçekleştirmek için imkanlarımızı seferber ediyoruz. Değerli ATT DER üyelerinin ve 112 çalışanlarının katkılarıyla ve bir miktar da şubemizin katkıları ile kumanyalar hazırladık. Kahraman Mehmetçiğe teslim ediyoruz” dedi.
Türk Kızılayı olarak bölgede yaşanan insani duruma da dikkat çeken Günay, ayrım gözetmeksizin insani yardım amaçlarını yerine getirdiklerini ve Mehmetçiğin canını ortaya koyarak bölgede barış ve huzur ortamının tesisi için gayret ettiğini bildiklerini ve bu necip milletin yıllarca masum insanlar ile ekmeğini bölüştüğünü dile getirdi.
-Cemil Yıldız-