2017 LYS yerleştirmelerinde zirvedeyiz

2017 LYS yerleştirmelerinde zirvedeyiz

Kültür Temel Lisesi Kurucusu Ali Girişken, bir sınav dönemini daha başarılarla sonuçlandırdıklarını söyledi

Kültür Temel Lisesi Kurucusu Ali Girişken, bir sınav dönemini daha başarılarla sonuçlandırdıklarını söyledi, 2017 LYS yerleştirmelerinde zirve yaptıklarına vurgu yaptı. Daha önceki yıllarda olduğu gibi 2017 LYS yerleştirmede zirveyi kimseye kaptırmadıklarını belirten Girişken, “Zirveden kastımız öğrencinin ülke derecesi elde etmesi değil. Bunu sadece bir veya bir kaçı yaşayabiliyor. Bunu yaşayamayan diğer öğrenciler bu mantıkla başarısız olarak addedilirler. Bu nedenle bizim zirve tarifimiz farklı. Zirveyi aslında bireyin hedeflediği nihai nokta olarak tanımlıyoruz. Biz bu tanımladığımız hedefe ulaştırma konusunda emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.
Girişken, konu ile ilgili açıklamasında şunlara yer verdi: “Her zaman dediğim gibi çocuklarınıza bir yaşam kurmayın onların kendi yaşamlarının mimarı olmalarına yardımcı olun anlayışı ile onlara eğitim ve öğretim verdiğimiz Kültür Temel Lisemizde elde edilen başarılar bizleri fazlası ile mutlu etmiştir. Antakya Kültür Temel Lisesi olarak % 86.4 başarı, Samandağ Kültür Temel Lisesi olarak %85.8 başarı ve Samandağ Kültür Özel Eğitim Kursu olarak %87 başarı elde etmenin haklı gururunu yaşadığımız kurumumuzda eğitim veren tüm öğretmen arkadaşlarıma sonsuz şükranlarımı sunarken, Üniversiteye yerleşen öğrencilerimizi yürekten kutluyor, yeni eğitim öğretim hayatlarında başarılar diliyorum.”
Elde edilen bu başarının sonucu olarak devam eden kayıt döneminde görmüş oldukları yoğun ilgiden son derece memnun olduklarını ifade eden Girişken, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen devlet desteği için başvuruların 10 Ağustos-06 Eylül tarihleri arasında yapılacağını hatırlatarak yeni sezonda tüm öğrencilere başarılar diledi.
2017 LYS yerleştirmede zirveye çıkmalarında en büyük emeğin öğretmenlerinde olduğunu ifade eden Kültür Temel Lisesi Antakya Şube Müdürü Ahmet Hamdi Ayda, % 87’ye yakın yerleştirme oranının fevkalade iyi bir başarı olduğunun altını çizerek emeği geçen herkese teşekkür ederek üniversiteyi kazanan öğrencilerine yeni eğitim yaşamlarında başarılar diledi.
Çocuklarının başarıları ile gurur duyduklarını belirten veliler, soluğu Kültür Temel Lisesinde alarak mutluluklarını Kurucular Ali Girişken, Sibel Güzelmansur, Okul Müdürü Ahmet Hamdi Ayda ve Öğretmenler ile paylaştı, çocuklarının üzerinde büyük emekleri olan Kültür Temel Lisesi ailesine teşekkürlerini iletti. -Mehmet ÖZGÜN-

(Visited 1 times, 1 visits today)