Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

2017’den bu yana beklenen…

Yıkım için kapatılıyor! Vakıflar

Yıkım için kapatılıyor!

Vakıflar Genel Müdürlüğü uhdesindeki Mehmet Şah Bin Mustafa Dede Efendi Vakfı adına kayıtlı İşhanı’nın 2017’den bu yana süren terk edilmiş görüntüsü, yıkım için suntalarla kapatılıyor.

2017 senesinden bugüne; bakımsız görüntüsü, tartışmalı yıkım hikayesi ve evsizlere barınak olan kontrolsüz haliyle şikayetlere neden olan, Antakya kent merkezindeki Vakıf İşhanı, Vakıflar Genel Müdürlüğü uhdesindeki çalışma kapsamında yıkım için hazırlanıyor. Etrafına, bina yüksekliğinde kurulan inşaat iskeleleri ile çalışmaları sürdürülen yapının etrafı, yıkım güvenliği adına ahşap suntalarla kapatılıyor.
Yaşananları izleyen vatandaşlar ise durumdan memnun. Bu konuda Antakya Gazetesi ile görüşlerini paylaşanlar, süreci izlediklerini söylerken, şunları söylediler:
H.M. >> İzlerken, heyecanlanıyorum. Bir tarafta Hatay Valiliği’nin, Adalı Konağı ve Meclis Binası çalışması, diğer tarafta da bu… Antakya, şu salgının ertesinde, yaz dönemine keyifle girecek gibi.
G.M. >> Bunca sene, bina, hayalet bina gibi ortada bırakıldı. Etrafı, bölük pörçük kapatıldı. Harap halde, kaç yazımıza ortak edildi. Kentin en merkezi yerinde olduğu unutuldu. En azından giydirme yapılabilirdi! Bu da yapılmadı! Ama yıkım için bu kadar masraf yapıldığını izlemek de keyifli!
F.Ç. >> Yıkıyorlarmış, evet! Sonunda! Ne olacakmış?  -Tamer Yazar-