2017’ye Polifonik Merhaba

2017’ye Polifonik Merhaba

Bahçeşehir Okullarında  Muhteşem Konser Ve “APKORD”

Antakya Polifonik Korolar Derneği’nin (Apkord) 2017  Yeni Yıl Konseri, Hatay Bahçeşehir Okulları Okul Aile Birliğinin katkılarıyla 17 Ocak 2017 Salı günü  Bahçeşehir Okulları Hatay kampüsünde gerçekleşti.

Şef Sezgin Suna ve Piyanoda Natalia Soğuksu’nun eşliğinde muhteşem bir organizasyon olarak göze çarpan etkinlikte Antakya Polifonik Korosu, Antakya Çocuk Korosu ve Karma Koro birbirinden güzel ve özel parçaları seslendirdi.

İzleyenlerin büyük bir keyif aldığı ve yeni yıla yeni umutların taşındığı heyecan dolu konserde yetişkinlerin ve çocukların konser performansı ayakta alkışlandı. Bu yıl Bahçeşehir okullarının ev sahipliğinde gerçekleşen yeni yıl konserinde program şu şekilde icra edildi: Ağacın Türküsü (A. Atalay),Koyverdin Gittin Beni ( Düz: T. Bektaş), Hey Onbeşli (  Düz: Ş. İzgü), Niksarın Fidanları Düz: S. Egüz), Hatırla Sevgili (Düz: A. Ö. Sarıçiftçi), Bağdatın Hamamları ( Düz: S. Suna), Münüsem ( Düz: O. Hoca), İ am theEarth ( G. Lehmann), Gül Yine Sen ( Y. Tura). Çocuklar korosunda ise; Dizek ( K. Kocamanoğlu), Şiirlerle Büyüsün Çocuklar (F. Bildiren), For Blue sea- The trip of the Tongue ( Düz: S. Suna), Müzik Sevgidir ( Z. Akyol), Tebessüm ( F. Peşmen), Şaşkın Karga ( A. Atalay), Küçük Çevreciler ( Düz: M. Kibar), Bir Rüyam Var ( Y. Aksoy). Karma koro programında ise; Miniklerin Şarkısı ( D. Başuğur), Yeni Yıl ( S. Suna), Meyveler kanonu ( Düz: S. Suna). İzleyenlerin büyülendiği ve başta Şef Sezgin Suna, Natalia Soğuksu ile koristlerin ayakta alkışlandığı konser büyük beğeni topladı.   -Selvi Günay-