2021 Uluslararası Yelken Yarışları Hatay’da

2021 Uluslararası Yelken Yarışları Hatay’da

Valilik, uluslararası organizasyonu Hatay’a taşırken, Hatay Büyükşehir Belediyesi HADO seferlerinden ise ses seda yok.

Önümüzdeki yıl düzenlenecek olan Uluslararası Yelken Yarışları, Hatay’da yapılıyor. Açıklamayı, Hatay Valisi Rahmi Doğan yaptı.
Uluslararası Optimist Yelken Yarışları’nın Hatay’da yapılacağı müjdesini veren Vali Doğan, kendine ait twitter hesabından yaptığı paylaşımında, “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın onayıyla, tam 16 Bakanlık ve Kamu Kurumunun uygun görüşünü alarak başlamış olduğumuz Madenli Su Sporları Merkezi ve Yat Limanı’nda, 2021 yılında Uluslararası Yelken yarışları yapılacak” dedi.
Hatay Valiliği’nin, Arsuz-Madenli’deki Marina-Yat Limanı ile ilgili düzenleme çalışmaları, geçtiğimiz yıldan beri aralıksız hızlı şekilde sürdü. Vali Rahmi Doğan başkanlığında, “Madenli Marina ve Yat Limanı, Su Sporları Merkezi” yapımı ile ilgili koordinasyon toplantıları sıklıkla yapılırken, projeler dosyalarda bırakılmadı ve sahaya inildi.
Vali Doğan, zaman zaman uzman kişilerle birlikte Madenli Mahallesi’ne geçerek, Marina ve Su Sporları Merkezi yapılması planlanan balıkçı barınağında incelemelerde bulunurken, Madenli Yat Limanı ve Su Sporları Merkezi tesisinin gerçekleştirilmesinin ardından, yapılacak düzenlemelerle birlikte, Hatay Deniz Otobüsü (HADO) seferleri için Valilik tarafından yer verilmesini sağlayan protokol de Hatay Valiliği ile Hatay Büyükşehir Belediyesi arasında geçtiğimiz aylarda imzalanmıştı.
Gelinen süreçte, Hatay Valiliği, önümüzdeki yıl için ilimizde uluslararası yelken yarışları spor organizasyonunun ilimizde yapılmasını sağlarken, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin 2 yılı aşkın süredir kamuoyunun gündeminde olan HADO Deniz Otobüsü Seferleri girişiminden ise ses seda yok. -Cemil Yıldız-