2021’den 2022’ye değişmeyenler…

2021’den 2022’ye değişmeyenler…

Bir ihtimal fark edilmesi beklenenler!

Yaya çizgilerinin misyonu, güvenli geçişi sağlamaktır ama… Eldekinin üzerindeki mazgal kapakları yüzünden bu pek de mümkün olmuyor! Köprü ayaklarındaki birikmeler ise onu toplayacakları bekliyor!

“Daha iyi bir 2022 umudumuz hep var. Yaşadığımız şehir için beklentimizse; arabalarımıza sorun çıkartmayan yollar, inişi de çıkışı da uygun yapılmış kaldırımlar, ağaçları daha bakımlı bir şehir, çiçeklerin tüm parklara yayıldığı bir peyzaj tercihi…”

-KONUMLANDIRMA!-

Antakya Gazetesi ile paylaşılan vatandaş mesajları, daha yaşanabilir bir kent modeli üzerinden ilerlerken, 2021’den 2022’ye ertelenenleri de unutmuyor. Buna dair en çarpıcı örneklerden biri, 2021’de hem vatandaşın gündeminde yer alan, hem de Antakya Gazetesi sayfalarında sıkça haber olan bir yaya geçidi var!

Bu konuda bir vatandaşın ifadesi, söylenebilecekler adına her şeyi özetliyor:

“Yaya çizgilerinin misyonu, güvenli geçişi sağlamaktır ama… Eldekinin üzerindeki mazgal kapakları yüzünden bu pek de mümkün olmuyor! Yapılması gereken açık değil mi? Mazgal kapaklarını taşıyamayacağınıza göre, yaya çizgilerini biraz ileriye taşımak gerekiyor. Geçen sene boyunca yapılmayanın 2022’de yapılmasını bekliyoruz! Olanı silip yeniden çizmek zor gelmesin!”

-BİRİKENLERİMİZ!-

Antakya kent merkezinden geçen Asi Nehri’nin köprüleri ise ayaklarındaki biriken çöplerle mevcut gündemin listesi içerisinde yer alıyor. Nehrin su seviyesi yükseldikçe bu alandaki çöpler de gözden kaybolurken, su seviyesi düştükçe, eldeki gerçeğimiz bize yeniden “merhaba” diyor!

Özetle, Köprü ayaklarındaki birikenler de onları toplayacakları bekliyor!

Tamer Yazar