Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

22 kişi tutuklandı

Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde 5 il’de kendilerini Banka görevlisi olarak tanıttıktan sonra 117 kişiyi dolandırdıkları gerekçesiyle yürütülen soruşturma sonucunda yakalanan 44 şüpheliden tutuklanan 22’si Kilis cezaevine konuldu.

Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde

Diğer 22 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest kaldı
Hatay Emniyet Müdürlüğü KOM ve Asayiş Polisi kendilerini telefonla arayan ve banka görevlisi olduğunu söyleyen kişilere parasını kaptırdığı yönünde vatandaşlardan şikayet almaya başladı. Polis bu şikayetler üzerine harekete geçerek savcılıktan alınan izinle teknik ve fiziki takibi başlatıldı.
Yapılan takibin sonucunda Hatay merkezli İstanbul, İzmir, Mersin, Ankara ve Hatay’da dolandırıcılık yapan bir çetenin olduğunu tespit etti. Polis şüphelilerin İstanbul’un Kadıköy ilçesinde çağrı merkezi kurduklarını, buradan vatandaşları arayıp bir bankanın müşteri hizmetlerinden arıyor gibi yapıp vatandaşları dolandırdıklarını tespit etti. Polis yaptığı çalışmada şüphelilerin 117 vatandaştan 20 milyon lira dolandırdığını belirledi. Polis bu tespitleri yaptıktan sonra eş zamanlı olarak Hatay merkezli, İstanbul, İzmir, Mersin, Ankara ve Antalya’da operasyon yaptı. Yapılan operasyonlarda 44 şüpheli gözaltına alındı. Adliyeye çıkartılan 44 şüpheliden tutuklanan 22’si tutuklanarak Kilis’e götürüldü ve Kilis cezaevine konuldu, Diğer 22 kişi ise Adli kontrol şartıyla serbest kaldı. (Meriç Demiray)