225 lt kaçak içki ele geçti

225 lt kaçak içki ele geçti

2 Şüpheli, yurtdışı yasağı ile serbest…

Jandarma, ilimiz Hassa’da 225 litre kaçak içki ele geçirdi. Alınan bilgiye göre, Hassa İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından, 31 AFR…..plakalı araç ile 6 Ocak Çarşamba günü Gaziantep ilinden Hatay iline kaçak alkol getirileceği duyumu alınması üzerine, söz konusu kaçakçılık olayının önlenmesi ve şüphelilerin yakalanması amacıyla, Hatay-Gaziantep Karayolu Gülkent Mahallesi kavşağında KOM Şube Müdürlüğü ile birlikte icra edilen yol kontrolünde, takip edilen 31 AFR…. plakalı şüpheli araç durduruldu. Araç içerisinde bulunan A.A. ve A.H.K. isimli şahıslar ile birlikte ele geçirilenler şunlar:
18 adet yaş üzüm likiti, 129 adet anoson likiti, 19 adet rakı, 152 adet şarap, 32 adet viski, 16 adet votka, 3 adet tekila, 2 adet likör ve 2 adet etil alkol olmak üzere, toplam 149 adet likit ile 226 adet şişe/kutu içerisinde 225 lt kaçak içki.
Gözaltına alınan şüphelilerden A.H.K., ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılırken, diğer şüpheli A.A. ise yurtdışı yasağı konularak, denetimli serbestlik şartı ile serbest bırakıldı. -Mehmet Durmaz-