Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Nazım Koka’ma Dokunma!

Antakya’da Gençlik Katlediliyor Antakyalı

Antakya’da Gençlik Katlediliyor

Antakyalı spor adamı, Hatay ASKF Yöneticisi Fahri Serdar Özal, Nazım Koka Sahası’nın mutlaka korunması gerektiğini savunurken, aksi durumda faturanın çok acı olacağını söyledi.

GENÇLİK KATLİAMI OLUR…

Antakya’daki tek nizami futbol sahası yerine “Park-Kıraathane” yanlış, anlamsız bir proje.

Hatay Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Gençlik Kurulu Başkanı, Antakyalı spor adamı, iş insanı Fahri Serdar Özal, Millet Bahçesi ve Kıraathanesinin futbol sahaları yerlerine yapılmasının yanlış ve anlamsız bir proje olduğu iddiasında.
Gazetemize, beraberinde Beden Eğitimi Öğretmeni ve Futbol Antrenörü Mehmet Turunç ile birlikte gelen Özal, Millet Bahçesi’ne de yapılacak yere de karşı olmadıklarını, ancak Nazım Koka’nın yıkılmasına karşı olduklarını belirtti. Bu yanlış ve anlamsız projenin yerinin bir daha düşünülmesi gerektiğini belirten Özal, bu yanlışlığın devam etmesinin ise resmen intihardan başka bir şey olmayacağını belirtti.
VALİMİZ, MİLLETVEKİLLERİMİZ, BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ, KONU ACİL, SORUN HEMEN ÇÖZÜLMELİ!
Fahri Serdar Özal, konunun önemini ve bu konuda ısrar edilmesinin ‘gençlik cinayeti’ olduğunu belirttiği açıklamalarının devamında, kentin üst düzey yöneticilere yönelik mesajları şöyle oldu:
“Sayın Valim, Sayın Milletvekillerimiz… Konunun önemini ve aciliyetini lütfen kavrayınız. Sayın Başkanlarımız, kendinize geliniz. Bırakın, ‘yer verin, yapalım’ edebiyatını! Bu alanlar arttırılması gerekirken, yıkılıyor. Olacak şey değil!”
NAZIM KOKA, ANTAKYA’DAKİ TEK NİZAMİ FUTBOL SAHASI
Futbol Okulu kurucusu ve sahibi, spor kulübü başkanı, iş insanı, ayrıca amatör spor kuruluşlarında yönetici de olan Fahri Serdar Özal, bu projede direnilmesi halinde, Antakya’da futbol oynayacak ve antrenman yapacak başka nizami saha kalmayacağını hatırlattı ve şöyle devam etti:
“Sahalar yıkılırsa, spor yapan gençlerimiz sokağa dökülecek. Nazım Koka; gençlerimizi internetten, kıraathaneden, sosyal medyadan, yani birçok kötülükten alıkoyan bir tesis. Yıkılırsa, zorla getirdiğimiz gençlerimiz, uzak sahalara gidemeyecek ve kötülüklere bulaşacaktır. Biz, sahaları daha arttırmamız gerekirken, buraya Millet Bahçesi yapılacak olması Gençlik Cinayeti’dir. Bu, resmen intihardan başka bir şey değildir. Antakya merkezinde futbol oynayacak tek nizami saha, ‘Nazım Koka’dır. En yakın saha, Çekmece’de, 9. Km uzaklıktadır ve kendi ilçesi takımlarına (25 Takım) ancak yetebilmektedir. Diğer en yakın nizami saha ise Madenboyu beldemizdedir (19 KM).
İki ay sonra amatör maçlar başlayacak. Nerede oynanacak? Gençliğimizin her an kullandığı Nazım Koka futbol sahasını yıkıyorsunuz. İlla Millet Bahçesi yapacaksanız, bu projenin içinde Nazım Koka muhakkak olmalı. Gerekirse, diğer köşeye veya ortaya alın. Yeter ki Nazım Koka bu alanda dursun. Gençleri, kötülüklerden alıkoyduğumuz tek futbol alanını yıkacaksınız. Bu yanlış ve anlamsız projenin yerini bir daha düşününüz.
NAZIM KOKA, AMATÖR FUTBOLUN YÜKÜNÜ TAŞIYOR
Spor adamı F.Serdar Özal, Millet Bahçesi Projesi kapsamında düşünülen Nazım Koka dış sahasının, hali hazırda Hatay’da 5000 lisanslı, 50.000 civarında okullu sporcu gençlik ile 35’i Antakya, 25’i Defne ilçesinde olmak üzere, toplam 60 spor kulübünün futbol maçları ve antrenman açığını karşıladığının altını çizdi ve şöyle devam etti:
“Aynı anda 2, bazen 4 takımın antrenman yaptığı, bazen amatör takıma, ancak haftada 1 saat antrenman verilse de, Nazım Koka, tek futbol ve spor alanı. Nazım Koka sahasının şehir merkezinde olması, gençlerin ve çocukların okuldan çıktıklarında, yakınlığı dolayısıyla kolayca ulaşabildiği bir tesis. Yaklaşık 30 eğitim kurumunun tam ortasında. Gençlerin, ilçe garajlarına ve kırsal kesimden köy garajlarına gelip, yürüyerek ulaşabildiği bir tesis. Saha görevlileri, hakemler, yönetici, antrenör, sporcu, futbolcu, seyirciler… Herkesin rahatça ulaşabildiği tek nizami futbol sahası Nazım Koka’dır. Bunun için bu saha yıkılmamalıdır Sporcu gençliğin, binlerce futbolcunun spor yapacağı yegane, resmi tek alan olarak kalması gerekir. Millet Bahçesi projesi, 46 dönüm, 550 metre üzerinde yapılacak. Nazım Koka Sahası, 5 dönüm. Bu alan çıkartıldığında, 40 dönüm üzerinde Millet Bahçesi yapabilmek mümkündür. Lütfen sahamızı yıkmayın!”
-Cemil Yıldız-