24 Kasım konseriyle…

24 Kasım konseriyle…

Ayta Sözeri Antakya’da

En son ‘Kırmızı Oda’ adlı dizideki Keklik (Zekiye) karakteriyle televizyon ekranlarında olan ve oyunculuğuyla da dikkat çeken, Ses Sanatçısı Ayta Sözeri, 24 Kasım’a özel konseriyle Antakya’da…

Son dönemde dizi ve sinema oyunculuğu ile de dikkatleri üzerine çeken, Ses Sanatçısı Ayta Sözeri, 24 Kasım’da bir konser vermek üzere Hatay’a geliyor.

Antakya Atlı Spor Kulübü’nde sahneye çıkmaya hazırlanan Sözeri, en son ‘Kırmızı Oda’ adlı dizideki Keklik (Zekiye) karakteriyle televizyon ekranlarında yer almış ve oyunculuk performansıyla da beğeni toplamıştı.

-ZORLU YOLCULUK-

Televizyon yapımcısı Armağan Çağlayan’ın YouTube’daki ‘Gör Beni’ programına konuk olan ve hem ailesi hem de kendisiyle ilgili sorulara samimi cevaplar veren, Türkiye’nin ilk trans oyuncusu, aynı zamanda bir insan hakları aktivisti olan Ayta Sözeri’nin, ünlü olma sürecine dair dikkat çeken ifadesi şöyle olmuştu:

“Konserlerde bazen aktivizm yaparken, daha küçük kitlelere bir şey anlatmaya çalışıyordum ve on beş yirmi kişiye anlattığım da zaman mutlu oluyordum, anladıklarında. Şimdiyse binlerce kişi geliyor konserime ve anlatmak istediğin bir cümleyi binlerce kişiye anlatabiliyorsun. O yüzden iyi ki ünlü olmuşum da, karşılarında bu cümleleri kurma şansım varmış, diyorum…”

Tamer Yazar