2,5 Kg Esrar Ele Geçti

2,5 Kg Esrar Ele Geçti

Uyuşturucu Operasyonu Kapısuyu’nda 2 eve;

Uyuşturucu yanı sıra 2 tabanca ve 14 tüfek yakalanırken, olayla ilgili 2 gözaltı var.

Jandarma, Samandağ ilçesine bağlı Kapısuyu kırsalında iki eve yaptığı baskında 2 tabanca, 14 tüfek ile 2,5 kg esrar ele geçirdi.

Hatay İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde, Samandağ İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından, uyuşturucu madde ile mücadele amacıyla, Kapısuyu Mahallesi’nde ikamet eden E.Y.ve G.Y. isimli şahısların evlerine operasyon düzenlendi. 28 Aralık Salı günü gerçekleştirilen operasyon kapsamında, şüphelilere ait adreslerde uyuşturucu madde arma köpekleri Ferman ve Kobra ile birlikte yapılan arama sonucunda 2.500 gr, uyuşturucu madde olduğu değerlendirilen kubar esrar, 4 kök kenevir bitkisi, 14 adet av tüfeği, 2 adet tabanca, 1 adet pala (bıçak), 36 adet fişek ile tarihi eser niteliğindeki 117 adet sikke, 29 adet obje ve 3 adet küp ele geçirildi.

Bu arada evlerdeki aramada ele geçirilen tarihi eser niteliğindeki malzemeler, Hatay Müze Müdürlüğü yetkililerine teslim edilirken, konuyla ilgili adli işlemlere başlandığı kaydedildi.

Jandarma, olayla ilgili 2 şüpheli, E.Y. ile G.Y.’yi gözaltına aldı. -Mehmet Durmaz-