CHP’de Mersin Dopingi

CHP’de Mersin Dopingi

Muhteşem miting, Hatay’daki CHP’lileri de mutlu etti

CHP’nin, geçtiğimiz Cumartesi günkü Mersin mitinginin görkemli geçmesi, son yılların en muhteşem açık hava toplantılarından biri görüntüsü vermesi, ilimiz CHP’lileri de sevindirdi, moralleri yükseltti.

Hatay CHP Milletvekilleri, İl-İlçe Başkanları, yöneticileri, belediye meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları yöneticileri ile üyelerinin katılmak üzere Mersin’e gittiği Cumartesi günkü miting öncesi-sonrası, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun mesajı şöyle oldu:

“Milletimizi dinlemek üzere, Cuma akşamı Mersin’e geldim. Şehidimizin evine taziyeye gittim. Bugün ise milletimiz sefaleti anlatacak, biz dinleyeceğiz. 2021’de hala böyle bir gündemimizin olması yürek sızlatıyor, ama ne yapalım, çözmek için yollardayız! Esnaf, çiftçi, köylü, öğrenci, işsizler konuştu. İki annemiz konuştu. Hayat pahalılığından söz ediyorlar.

Şu soruyu herkesin kendine sormasını isterim… Alın teri döken bir insan, neden zarar eder? Bu zararın sorumlusu kim? Bu soruyu, vicdanı olan herkesin kendine sormasını isterim. Bu ülkenin toprakları var. Bereketli toprakları var. Bereketli havamız var. Güneşimiz var. Karımız var, yağmurumuz var. Çalışkan insanlarımız var. Neden arpayı, buğdayı, nohudu, fasulyeyi, canlı hayvanı dışarıdan getiririz ve gümrük vergisini neden sıfırlarız?”

CHP’nin Mersin mitinginde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu platforma çıkarken, yanına, Partinin İzmir, Adana, Mersin ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlarını da aldı. Dolayısıyla, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş da eşi Nazan Savaş ile platformda yerini aldı. -Mutlu Yanık-