258 köpek yarıştı

258 köpek yarıştı

Birinci Hatay’dan çıktı

Türk Çoban Köpekleri Irk Standartları 1.Etap Türkiye Şampiyonası Adana’da yapıldı

Adana’da düzenlenen Türk Çoban Köpekleri Irk Standartları 1. Etap Türkiye Şampiyonası, Adana Merkez Park’ta yapıldı. Yarışmayı, sahibi Hataylı olan bir köpek, Güney Bölgesi Birincisi olarak kazandı. Yarışmaya Hatay’ın Dörtyol ilçesinden katılan Halil İbrahim Tokuç’a ait olan Asil isimli Boz Çoban Köpeği, tüm standartlarda 1. olarak Adana bölgesini temsil etmeye hak kazandı.
İspanya’daki dünya şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek takımın belirlenmesi amacıyla düzenlenen yarışmada; Türk Çoban, Av ve Bekçi Köpekleri Irk Standartları Türkiye Şampiyonası’na katıldı. Yarışmada; Kangal, Akbaş, Malaklı, Türk Tazısı Saluki ile Boz, Karadeniz ve Anadolu Çoban Köpekleri olmak üzere 7 yerli ırktan 258 köpek yer aldı. Birbirinden gösterişli köpeklerin boy gösterdiği etkinlikte hayvan severlerin mutluluğunu paylaşan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü; erkek, dişi ve yaş kategorilerinde dereceye giren köpeklerin sahiplerine kupa ve çeşitli hediyeler verdi. Boz Çoban Köpekleri kategorisinde birincilik elde eden Dörtyollu hemşerimiz Halil İbrahim Tokuç, yarışma sonrası yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:
“Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Sözlü’nün destekleriyle, Türk Çoban Köpekleri Irk Standartları 1. Etap Türkiye Şampiyonası 24 Şubat 2019 Pazar günü Adana Merkez Park’ta gerçekleştirildi. Asil adlı boz çoban köpeğim, 36 ay üzeri Boz çoban köpekleri 1.si ve kendi kategorisinde tüm standartlarda 1. olarak Adana bölgesini temsil etmeye hak kazandı.” -Cemil Yıldız-