26 Hafiza İcazet…

26 Hafiza İcazet…

Müftü: Sizler Yaşayan Kur’an oldunuz” dedi, hediyeler yağdı..

Antakya Merkez Yatılı Kuran kursundan mezun olan 26 kursiyer için Antakya’da “İcazet programı” gerçekleştirildi. Tören Pazartesi günü öğleden sonra Kültür Merkezinde gerçekleşti.
Törene Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, İl Müftüsü, Milli Eğitim Müdürü, Gençlik Spor ile Aile Sosyal Politikalar İl Müdürleri ile kalabalık davetli topluluğu katıldı.
İcazet töreni, Merkez Kur’an Kursu öğrencisi Ali AKSOY’un Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı, öğrencilerin söylediği ilahilerle ve okuduğu şiirlerle devam etti.
Törende hoş geldin konuşmasını Kurs yöneticisi Hasan URHAN, açış konuşmasını ise Antakya İlçe Müftüsü Necati ŞAFAK yaptı.
Antakya Belediye Başkanı İsmail KİMYECİ de selamlama konuşması yaptı.
İl Müftüsü Hamdi KAVİLLİOĞLU ise konuşmasında; “Bugün bayram, çünkü 26 öğrencimiz yaşayan Kur’an oldular” dedi.
Program, hafızların okuduğu kısa sureler ve yapılan hatim duası ile devam etti.
Tören: İl Müftüsü, Antakya İlçe Müftüsü, İskenderun İlçe Müftüsü, kurum müdürleri ve vatandaşlar tarafından hafızlara hediyeler verilmesinin ardından sona erdi.
İcazet alan 26 hafızın isimleri şöyle sıralanıyor:
Abdülkadir ÖZDEMİR, Ahmet ÖZTÜRK, Ahmet USLU, Barış KIZU, Bünyamin CULHA, Cuma ACAR,Hasan ALKAN, İbrahim YÖNEY, M. Ali BAŞTAŞ, M. İbrahim ÖZTÜRK, M. Salih SUBAŞI, M. Sercan BAYRAKTAR, M. Yahya USLU, Mahmut AÇIKGÖZ, Muhammed YALÇIN, Mustafa KIRMIZIOĞULLARI, Mustafa KIZU, Ömer ERKENNAZ, Ömer GÜLERYÜZ, Özgür KIZU, Salim AŞKAR, Suphi BENEK,Tahir GÜLER,Yasin BENLİ,Yunus YILMAZ, Yusuf ACAR. -Adil Yeşildağ-

 

(Visited 2 times, 1 visits today)