3-0, ama tat vermedi …

3-0, ama tat vermedi …

Hakemler: Sinan Dereci*** Selahattin Altay*** Cemil Tunç***

Hatayspor: Akın*** Selçuk*** Ömer*** Mithat** Selim** (Taha**) Yılmaz*** İsmail*** Sadi*** Volkan*** Caner** (Burak***) Mesut***

K.Eerciyespor: Osman* Bilal** Tugay** Okan** Ahmet** Furkan** Yunus** Seyfettin** Turgay** Talha**M.Yasin**

Hatayspor, Lig sonuncusu K.Erciyesspor’u 3-0 yendi. Golleri; Mesut, Mithat ile Ömer kaydetti. Bordo-Beyazlı ekip, farklı kazanmasına rağmen Lig’e hazır görünmedi.

Hatayspor, ikinci yarı ilk haftasında karşılaştığı K.Erciyespor önünde, ilk yarısı 0-0 biten maçta ikinci yarıda kazandığı gollerle sahadan 3-0 galibiyetle ayrıldı. Hatayspor’un gollerini Mesut, Mithat (Penaltıdan) ile yeni transfer Ömer kaydetti. Maçın ilk yarısında, her iki takımın da kayda değer önemli bir tehlikeli atağını göremedik. Hatayspor, ikinci yarının 53.dakikasında Mesut’un frikikten kazandırdığı golle 1-0 öne geçti. Golden sonra Hatayspor biraz kıpırdadı. 74.Dakikada, Ömer ceza sahasında yere indirildi. Penaltıyı Mithat gole çevirdi, 2-0. Maçta 90+1.dakika oynanırken,  sonradan oyuna giren Emin’in güzel ortasında Ömer 6 pasta ağları havalandırdı. Hatayspor sahadan 3-0 galibiyetle ayrılırken, oyun bakımından ise tatmin edici görünmedi.

-Cemil Yıldız-