30 kişi katılıyor

30 kişi katılıyor

Samandağ Belediyesi, KOSGEB işbirliğiyle girişimcilik eğitimi…

Bugüne kadar 1000’in üzerinde Samandağlı genç kursa katıldı..

Samandağ Belediyesi ile KOSGEB arasında sürdürülen girişimcilik eğitimleriyle, kendi işini kurmak isteyenlere fırsat sunuluyor.
Samandağ Belediyesi ve KOSGEB işbirliğiyle Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi kursu 8 Mayıs Pazartesi günü saat 09:30 da Samandağ Belediye hizmet binası toplantı salonunda ABİGEM Direktörü İdil Siret Teoman eğitmenliğinde başladı.
Abigem Direktörü İdil Siret Teoman tarafından verilen eğitimlerle, girişimci adaylarına KOSGEB desteklerinden yararlanmanın yanı sıra işletmecilik bilgisi veriliyor. Samandağ Belediyesi tarafından sürdürülen uygulamalı girişimcilik eğitimleri Samandağlılara yeni istihdam kapılarını açıyor. Kendi işini kurmak isteyenlere 50 bin liraya kadar hibe ve 100 bin liraya kadar kredi sağlayan girişimcilik kursuna şimdiye kadar 1000 civarında girişimci adayı katıldı.
Yarınki kurs ile tamamlanması beklenen son kurs programı uygulaması sabah 09:00 ile 15:00 saatleri arasında Samandağ Belediyesi hizmet binasında yapılıyor. Eğitim çalışması yarın tamamlanıyor.
-Selvi Günay-

(Visited 2 times, 1 visits today)