30 Milyon TL’lik Yatırım Projesi

30 Milyon TL’lik Yatırım Projesi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun, (TKDK) IPARD II Kırsal Kalkınma Fonları kapsamında proje kabulü sone ererken, söz konusu proje çağrısı kapsamında TKDK Hatay İl Koordinatörlüğü 30 milyon TL’lik yatırım projesi alımı gerçekleştirdi. Yapılan açıklamaya göre, yatırımlara projelerin incelenmesinin ardından başlanacak. Bu konuda yapılan kurumsal açıklamada, “2017 yılında onaylanan 14 milyon TL’lik meyve sebze işleme ve soğuk hava deposu projelerinin de sözleşme süreçleri tamamlanmakta olup inşaat aşamasında” denildi.
Konuya ilişkin konuşan İl Koordinatörü Dr. Savaş Özgürsoy, 30 milyon TL’lik yatırımın ilimize büyük bir ivme ve motivasyon kazandırmasının yanı sıra ticaret, istihdam, sosyal ve kültürel faaliyetler ve üretim deseni konularında da büyük bir katkı sağlayacağını; konaklama tesisleri, pamuk yağı, defne yağı, zeytinyağı üretim tesisleri, mantar üretimi, tıbbi aromatik bitki işleme ve çiçekçilik ve fide-fidan yetiştiriciliği alanlarında sunulan projelerin yakın zamanda yatırımlara dönüşeceğini belirtti.
-SON GÜN 13 NİSAN-
TKDK’nın süt inekçiliği ve besi yetiştiriciliği için ahır yapımı ve modernizasyonu, makine-ekipman alımı ile ilgili proje hazırlığı devam ederken, online başvurular 10 Nisan 2018 Salı günü, online başvuruların elden teslimi ise 13 Nisan 2018 Cuma günü saat 21:00’de sona erecek. Önümüzdeki aylarda yeni proje kabul çağrı ilanı yapılacağı bilgisi verilirken, ilimizde yatırım yapmayı düşünen tüm girişimcilerin proje hazırlıklarını yapmaları ve resmi teslim öncesi projelerini kuruma kontrol ettirmeleri gerektiği ifade edildi.
Buna dair açıklamada, “İletişim için; kuruma ait 0326 225 12 23-33, 444 8 535 nolu Yardım Masası hatlarını arayabilir, tamamlanmış proje örneklerini ve yatırımcılarla yapılan röportajları güncellenen sayfa http://hatay.tkdk.gov.tr ‘den takip edebilirsiniz” denildi. -Tamer Yazar-

(Visited 1 times, 1 visits today)