30 yeni girişimci

30 yeni girişimci

Samandağ Belediyesi-KOSGEB İşbirliğiyle

Samandağ Belediyesi ve KOSGEB işbirliğiyle gerçekleştirilen uygulamalı girişimcilik eğitiminin sertifikaları Belediye Başkanı Mithat Nehir tarafından kursiyerlere takdim edildi. Törende, Samandağ Belediyesi ve KOSGEB işbirliğiyle düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitimlerinde belge almaya hak kazananlara sertifikaları takdim edildi.
-30 GİRİŞİMCİ-
ABİGEM Direktörü İdil Siret Teoman tarafından verilen eğitimlerde sertifika almaya hak kazanan 30 girişimci için Samandağ Belediye hizmet binası toplantı salonunda tören düzenlendi. ABİGEM Direktörü İdil Siret Teoman tarafından verilen eğitimlerle, girişimci adaylarına, KOSGEB desteklerinden yararlanmanın yanı sıra işletmecilik bilgisi verildiği ifade edildi. 30 girişimcinin, sertifika alarak, KOSGEB desteklerinden faydalanma konusunda bir avantaj yakaladığı belirtildi. Başkan Nehir, sertifika dağıtım töreninde şunları söyledi:
“Ülkemizin genel gidişatına baktığımız zaman ekonomi başta olmak üzere önemli sorunlarla karşı karşıya kaldığımızı görüyoruz. İşsizlik çok önemli bir sorundur. Üniversite mezunlarına iş sahası açmak için yapılan çalışmalar yetersizdir. Bugün Belediyemize yapılan iş başvuruları binlerle ifade edebiliriz. İstihdam ettiğimiz personel sayısının çok üstünde iş başvurusu mevcuttur. Bu eğitimleri, istihdam alanları yaratmak ve devlet desteklerinden vatandaşımızın yararlanması amacıyla sürdürüyoruz. Girişimcilere yönelik desteklerimizi, bu eğitimlerle ve çeşitli projelerle yapmaya çalışıyoruz. 1000 civarında Samandağlı girişimciye bu eğitimleri vererek KOSGEB desteklerinden yararlanmanın, bu eğitimleri fırsata dönüştürmenin yolunu açtık. Bu bağlamda desteklerimiz devam edecektir. Hepinize hayırlı uğurlu olsun.”
-Mehmet Özgün-

 

(Visited 1 times, 1 visits today)