Giriş Çıkış Yasağı 15 Gün Uzatıldı

Giriş Çıkış Yasağı 15 Gün Uzatıldı

Hatay’ın da aralarında bulunduğu 31 İl’e yönelik İçişleri Bakanlığı Genelgesi …

Aralarında Hatay’ın da bulunduğu 31 İl’e yönelik, İçişleri Bakanlığı’nca, “Şehir Giriş, Çıkış Tedbirleri” konulu ek genelge gönderildi. Genelgeyle söz konusu 31 il sınırlarından kara, hava ve deniz yoluyla yapılacak tüm giriş ve çıkışlar, 15 günlük süreyle geçici olarak durduruldu.
Hatay Valiliği, konu ile ilgili duyurusunda şunlara yer verdi: “Hatay ilimiz sınırlarından kara, hava ve deniz yolu ile (toplu ulaşım aracı, özel araç ve yaya vb.) yapılacak tüm giriş/çıkışlar 18 Nisan 2020 Cumartesi günü saat 24:00’ten itibaren 15 günlük süre için geçici olarak durdurulmuştur.
Bu kapsamda, ilimizde yaşayan/bulunan tün vatandaşlarımızın belirtilen süre boyunca ilimizde kalmaları esas alınacaktır. Şehir giriş-çıkış kısıtlamasına yönelik 18 ve 20 nolu İl Hıfzısıhha Kurul Kararı ile belirlenen istisnalar 18 Nisan Cumartesi günü saat 24:00’ten sonra geçerli olacaktır. Ayrıca ilimizde faaliyet gösteren bakkal, manav vb. işyerleri, büfe, lokanta ve paket servis yapan vb. işerlerinin 18.04.2020 Cumartesi gününden itibaren çalışma saatlerinin gece 23:00’te sonlandırılması kararlaştırılmıştır.”  Mehmet ÖZGÜN