Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

31 Mart günü Suriyelilere sokağa çıkma yasağı

Hatay’da sayıları 500 bin

Hatay’da sayıları 500 bin civarında olan Suriyeliler, yerel seçimlerin yapılacağı 31 Mart Pazar günü sokağa çıkamayacaklar. Valilik, zorunlu olmadıkça, Suriyelilerin sokağa çıkışlarının yasaklandığını duyurdu.

Hatay Valisi Rahmi Doğan başkanlığında yapılan seçim güvenliği toplantısında, geçici barınma merkezlerinde yaşayan Suriyelilere, 31 Mart 2019 Pazar günü “dışarı çıkma yasağı” getirilmesi ve evlerde kalan Suriyelilerin de zorunlu bir durum olmadıkça dışarı çıkmaması kararı verildi.
Vali Doğan, bu konuda şu bilgiyi verdi:
“Geçici barınma merkezlerinde yaşayan Suriyeli misafirlerimiz, seçim günü geçici barınma merkezlerinden dışarı çıkmayacaklar. Ayrıca Suriyeli kanaat önderleri ile tüm ilçelerimizde yapılan görüşmelerde, kendi imkanları ile tuttukları evlerde yaşayan Suriyeli misafirlerimizden de, seçim günü mecbur kalmadıkça sokağa çıkmamaları rica edildi. Seçim öncesi, sırası ve sonrasında alınması gereken tedbirleri güvenlik güçlerimiz ile birlikte alacağız. İlimizde yeterli güvenlik personelimiz bulunduğundan, dışarıdan takviye birim talebimiz olmayacak.”
Toplantı, daha sonra, İl Emniyet Güvenlik Şube Müdürlüğü ve Jandarma tarafından hazırlanan, “Seçim Güvenliği” konusunda alınan tedbirler ile ilgili sunumlarla devam etti.
Seçim güvenliği toplantısına, Vali Rahmi Doğan yanı sıra; 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Alpaslan Kılınç, 2. Hudut Alay Komutanı Albay Ahmet Gürbüz, İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Sahil Güvenlik Grup Komutanı Yarbay Çağın Taşkın, İlçe Kaymakamları, İlçe Jandarma Komutanları, İlçe Emniyet Müdürleri ve ilgili kurum müdürleri katıldı. -Cemil Yıldız-