“33 Kadın” Türkiye Belgesel Çekimi Hatay’da…

“33 Kadın” Türkiye Belgesel Çekimi Hatay’da…

“33 Kadın” Türkiye belgesel çekiminin ikinci ayağı dün ilimizde başlatıldı. Yapılan bilgilendirmede, “33 Kadın Belgeseli, kadın gücünü ve farkındalığını ön plana çıkaran bir sosyal sorumluluk projesidir” denildi.
Dün Antakya’da yapılan açıklamada şöyle denildi:
“33 Kadın Belgeseli, Mersin’de tamamlandı. Yaklaşık 3 ay süren çalışma sonucunda, muhteşem bir gala gecesi ile Mersin’deki kadın gücü ve farkındalığı ön plana çıkarılmış oldu.1165 kadın bu projede yer almak için müracaat etmiş olup, 33 isim belirlenerek belgeseli tamamladık. YouTube kanalında ekstra olarak, İçel TV ve Sun TV ortak yayınıyla izleyici karşısına çıkmıştır.
Toplumun önemli derecede destek verdiği 33 Kadın Belgeseli projemiz, şimdi Hatay, devamında Kıbrıs, Mardin, Gaziantep, Adana, Kars, Erzurum ve İzmir’de yapılacak, son olarak da bu illerin karmasından 33 isim seçilerek Türkiye projesi tamamlanacak.
Projemize katılım, müracaat ücretsizdir. Hiç bir katılımcıdan, seçilen kadınlardan ücret alınmamaktadır. Bütçemiz, sponsorlar tarafından karşılanmaktadır. Bu anlamda Mersin’de tüm Belediyeler, Odalar ve marka değeri olan firma ve kuruluşlar sponsor olmuştur.
Nasıl ki kadınlarımızı seçerken şaibesiz olması, hikayesinin olması, başarısının olması dikkatle inceleniyorsa, sponsor seçiminde de buna dikkat edilmektedir. Çekimlerimiz, son teknoloji kullanılarak gerçekleştirilmekte, kadınların hikayesi ile kentin tarihi turistik yerleri videoda gösterilerek, kentin tanıtımına katkı sağlanmaktadır.
Hatay’da da birbirinden değerli 33 başarılı kadın, çekimlere dahil olacaktır.” -Cemil Yıldız-